Złowieszczy wschód słońca: Diabelskie rogi ukazały się nad Iranem

21.01.2020 13:22
foto: Shutterstock|undefined Fot. Antyradio.pl

Tuż przed śmiercią generała Sulejmaniego i zaostrzeniem się sytuacji politycznej na bliskim wschodzie na irańskim niebie ukazały się gigantyczne diabelskie rogi. Czy to przypadek?

26 grudnia fotograf Elias Chasiotis planował uchwycić zaćmienie Słońca podczas wakacji w Al Wakrah w Katarze. Prawdopodobnie nie liczył na to, co nastąpi później: z wody wyłoniły się dwa ogromne krwistoczerwone diabelskie rogi.

Kilka dni później irański generał Kassem Soleimani został zabity w amerykańskim ataku rakietowym nieopodal lotniska w Bagdadzie, zaczęły się ataki na amerykańskie bazy wojskowe, a 8 stycznia 2020 chwilę po starcie został zestrzelony Boeing 737.

Diabelskie rogi ukazały się nad Iranem

Elias Chasiotis był na wakacjach w Al Wakrah w Katarze i chciał sfotografować wschód słońca podczas częściowego zaćmienia. Nawet w najśmielszych snach nie wyobrażał sobie, że jego fotografa obiegnie świat i wzbudzi tak wielkie poruszenie.

Fotograf sam nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył.

Kiedy słońce w końcu zaczęło wschodzić, wyglądało to jak dwa oddzielne kawałki - czerwone rogi przebijające morze. Wkrótce przybrały formę półksiężyca, z widocznym efektem mirażu. Słońce wzeszło w dwóch częściach, które przypominały mi pazur kraba, bardzo niezwykły i zapierający dech w piersiach widok. Wkrótce dwie oddzielne części złączyły się w jeden głęboki czerwony półksiężyc.

- skomentował sprawę wstrząśnięty autor zdjęcia.

Elias Chasiotis od lat fotografuje nietypowe zjawiska astronomiczne, jednak nigdy nie udało mu się uchwycić czegoś tak niesamowitego.

Moja pasja do fotografii zaczęła się, gdy byłem mały, wraz z zainteresowaniem niebem i gwiazdami.Stałem się astronomem-amatorem bardzo wcześnie, a moje pierwsze zaćmienie Słońca obserwowałem, gdy miałem 14 lat.

Złowieszczy wschód słońca

Część internautów widzi w tym związek z panującą obecnie w Iraku sytuacją polityczną, a także zapowiedz III wojny światowej i końca świata. Jednak część czytelników próbuje zachować zdrowy rozsądek i twierdzi, ze fotografia przedstawia seksowną, czerwoną górę od bikini.

Zobacz również: Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów: Koniec świata nastąpi w 2020?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.