Znalazł na plaży potwora. Internauci twierdzą, że to "Obcy" z filmów Ridleya Scotta

12.05.2021 10:34
Znalazł na plaży potwora Fot. East News

Spacerowicz odkrył na plaży przerażające zwierze. Internauci porównali je do "Obcego" z filmów Ridleya Scotta.

Jeden z plażowiczów z południowej Kalifornii podczas spaceru na plaży zobaczył coś przerażającego. Strażnicy i ratownicy parku stanowego Crystal Cove State Park, którzy zostali powiadomieni o znalezisku, przecierali oczy ze zdumienia!

Znalazł na plaży potwora 

Ben Estes podczas spaceru znalazł zwierze, które wyglądało jak potwór z głębin. Czarna, oślizgła kreatura posiadała szereg zębów rodem z horroru "Obcy", a z głowy wyrastała jej macka i kilkoma "palcami". Mężczyzna od razu powiadomił odpowiednie służby.

Polecamy

Jak informuje portal The Hill, "potwór" został znaleziony w piątek, na terenie Crystal Cove State Park w Kalifornii w mieście Newport Beach

Zwierze, które wygląda jak "Obcy" z filmów Ridleya Scotta

Ryba nazywa się Himantolophus sagamius (Pacific footballfish) i jest rybą głębinową spokrewnioną z żabnicami. Zwierze żyje w oceanicznych głębinach z dala od światła dziennego. Jest to jedno z najbardziej tajemniczych stworzeń żyjących na Ziemi.

By móc przetrwać w ekstremalnych warunkach wykształciła nieproporcjonalnie wielkie płetwy, czy przypominająca macki z horroru łodygę na czubku głowy. Co ciekawe ta część jej ciała wytwarza światło, które zwabia mniejsze ryby wprost do paszczy żabnicy. Bestia występuje zwykle na głębokości ponad 9 tysięcy metrów. Prawdopodobieństwo znalezienia jej na plaży jest więc znikome. Jak dotąd nie wiadomo, jak trafiła na brzeg w nienaruszonym stanie.

Chociaż sama ryba nie jest rzadka, niezwykle rzadko można zobaczyć taką nietkniętą wzdłuż plaży w południowej Kalifornii

- napisała agencja wycieczek morskich Davey's Locker Sportfishing & Whale Watching, która pokazała niezwykłe zdjęcia.

Martwe stworzenie trafiło do Kalifornijskiego Departamentu Ryb i Przyrody. W przyszłości może znaleźć swoje miejsce w muzeum lub innej instytucji edukacyjnej.

Zobacz również: W Warszawie porwano świnkę Pupcię. Właścicielka oferuje sporą sumę za znalezienie pupila

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.