Znamy przyczynę śmierci Seana Connery'ego. Z jakiego powodu zmarł odtwórca Jamesa Bonda?

30.11.2020 08:53
Sean Connery Fot. Brian Harris/Eyevine/East News

Z jakiego powodu odszedł Sean Connery? Do publicznej informacji trafiły szczegóły aktu zgonu wybitnego brytyjskiego aktora.

31 października 2020 roku odeszła legenda kina - Sean Connery. Aktor zmarł w wieku 90 lat. Miesiąc po jego śmierci ujawniono przyczyny zgonu.

Sean Connery - na co umarł aktor?

Sir Sean Connery był szkockim aktorem, ale również reżyserem, producentem filmowym i scenarzystą. W ciągu swojej kariery wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Jego najbardziej znaną rolą była postać agenta 007 -  Jamesa Bonda, w którą wcielił się siedmiokrotnie. Nie wiele osób jednak wie, że w ostatnich latach życia zmagał się z demencją.

Polecamy

Jak podaje portal TMZ, choroba po części przyczyniła się do śmierci Connery'ego. Według raportu medycznego przyczyną zgonu aktora były "zapalenie płuc, niewydolność oddechowa i starość". W dokumencie wyszczególniono również inne problemy zdrowotne - migotanie przedsionków oraz choroby serca, które prowadzą do niewydolności i udarów. Żona Connery'ego, o rok starsza od niego Micheline Roquebrune zdradziła tuż po śmierci męża, jak odszedł.

Przynajmniej umarł we śnie - w spokoju. Byłam z nim cały czas, a on po prostu się wymknął. Tego właśnie chciał.
Polecamy

Sean Connery - kim był?

Aktor był jedną z największych gwiazd Hollywood ostatnich dekad, więc trudno wyobrazić sobie, żeby ktoś o nim nie słyszał. Największą sławę zyskał za sprawą serii o Bondzie, ale należy pamiętać, że występował również w innych produkcjach, między innymi w tytułowej roli w "Powrocie Robin Hooda", w filmach wojennych "O jeden most za daleko" i "Polowanie na Czerwony Październik", w serii "Nieśmiertelny", "Imieniu róży, sequelu "Indiana Jones i ostatnia krucjata", "Rycerzu króla Artura", "Rewolwerz i meloniku", "Ostatnim smoku" oraz "Lidze niezwykłych dżentelmenów". Zdobył wiele nagród filmowych, między innymi Oscara ("Nietykalni"), Złoty Glob oraz BAFTA.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.