Harrison Ford wspomina Seana Connery'ego: "Jeśli jest w niebie, mam nadzieję, że mają tam pola golfowe"

03.11.2020 09:26
Sean Connery i Harrison Ford - Indiana Jones i ostatnia krucjata - kadr z filmu|undefined Fot. Everett Collection/East News

Zmarł Sean Connery - aktor, który nie tylko wcielał się w Jamesa Bonda, ale również ojca Indiany Jonesa. Harrison Ford postanowił złożyć hołd koledze po fachu.

31 października 2020 roku odszedł Sean Connery - wybitny szkocki aktor, który przede wszystkim kojarzy się jako ikoniczny odtwórca roli Jamesa Bonda. Gwiazdor grał jednak w innej równie słynnej serii - w jednym z filmów o Indianie Jonesie. Harrison Ford postanowił oddać hołd Connery'emu.

Sean Connery - Harrison Ford o zmarłym aktorze

Connery już zawsze będzie numerem jeden wśród aktorów, którzy zagrali agenta 007. Gwiazdy serii o uwodzicielskim szpiegu postanowiły uczcić pamięć o artyście, który przetarł dla nich szlaki.

Zobacz: Odtwórcy roli Bonda oddali hołd Seanowi Connery'emu: "Wielki aktor i człowiek" 

Harrison Ford też wspomniał o Connerym, z którym miał przyjemność grać. Szkocki gwiazdor wcielił się w ojca Indy'ego - Henry'ego Jonesa Seniora w filmie z 1989 roku "Indiana Jones i ostatnia krucjata".

Przeczytaj także

Ford rozmawiał na temat śmierci Connery'ego z The Hollywood Reporter. Wspomniał kolegę po fachu w kilku ciepłych słowach, nie oszczędzając swojego poczucia humoru.

Był moim ojcem… Nie w życiu, ale w "Indym 3". Nie zaznasz przyjemności, dopóki ktoś nie zapłaci ci za zabranie Seana Connery'ego na przejażdżkę w bocznym wózku rosyjskiego motocykla podskakującego po wyboistym, krętym górskim szlaku. Boże, ale się wtedy dobrze bawiliśmy. Jeśli jest w niebie, mam nadzieję, że mają pola golfowe. Spoczywaj w pokoju, drogi przyjacielu.

Golf był najwidoczniej był bardzo ważny w życiu Connery'ego, bo podobne zdanie na jego temat wygłosił Daniel Craig - obecny odtwórca Bonda. Gwiazdor "Indiany Jonesa" postanowił wspomnieć jedną z najbardziej pamiętnych scen z "Ostatniej krucjaty", w której Indy wiózł swojego ojca w starodawnym motocyklu, uciekając przed nazistami.

Przeczytaj także

Sean Connery - George Lucas o zmarłym aktorze

Hołd Connery'emu złożył również George Lucas, który odpowiadał za scenariusz i produkcję wszystkich czterech części przygód śmiałego archeologa. Filmowiec napisał oficjalne oświadczenie, w którym wspomina szkockiego aktora.

Sir Sean Connery - poprzez swój talent i zapał, pozostawił niezatarty ślad w historii kina. Jego publiczność składała się z całych pokoleń, a każde z nich miało swoje ulubione role tego aktora. Zawsze będzie zajmował specjalne miejsce w moim sercu jako tata Indy'ego. Wprowadzał atmosferę inteligentnego autorytetu i posiadał przebiegłe poczuciem humoru - tylko ktoś taki jak Sean Connery mógł natychmiast wywołać u Indiany Jonesa chłopięcy żal lub ulgę poprzez surowe ojcowskie besztanie, lub radosny uścisk. Jestem wdzięczny za to, że miałem szczęście poznać go i pracować z nim. Jestem myślami z jego rodziną.

Jedno jest pewne. Chociaż Seana Connery'ego nie ma już z nami, pozostawił po sobie filmy, w których wciąż jest żywy. Fani mogą więc uczcić pamięć po aktorze, robiąc sobie maraton najlepszych produkcji, w których zagrał. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Żona Seana Connery'ego o ostatnich chwilach aktora: "To nie było dla niego życie"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.