Zobaczcie zmutowaną kitankę lisią, która wygląda jak Pikachu

Kamil Kacperski
05.12.2018 13:34
Pikachu|undefined Fot. kadr z serialu

Kto powiedział, że Pokemony nie istnieją? W Australii odnaleziono osieroconą kitankę lisią, która ma futerko koloru... żółtego. To, w połączeniu z czarnymi oczkami torbacza powoduje, że zwierzak wygląda jak Pikachu. 

Natura potrafi być naprawdę zaskakująca - jeszcze kilka miesięcy temu po ulicach Warszawy grasował pyton, którego poszukiwaniami przejęła się niemalże cała Polska, natomiast w grudniu 2018 roku w Australii odnaleziono Pikachu. Na szczęście ten prawdziwy Pokemon nie potrafi wyładowywać prądu ze swoich policzków, dzięki temu jest po prostu słodkim zwierzakiem. 

Na początku grudnia 2018 roku do kliniki weterynaryjnej w Melbourne trafiła osierocona kitanka lisia, która miała bardzo nietypowy kolor futerka. Zwierzak jest bowiem... złoty, dokładnie tak samo jak sympatyczny Pokemon. O wydarzeniu na swojej stronie poinformował portal The Age, który podzielił się również zdjęciami słodkiego zwierzaka:

W Australii znaleziono prawdziwego Pikachu

Lekarze z kliniki stwierdzili, że kolor jej futerka jest spowodowany rzadką mutacją. Kitanka ma niski poziom melaniny w skórze, co spowodowało, że jest koloru złotego. Pikachu jest pięciomiesięczną samiczką. Zwierzę prawdopodobnie spadło z pleców swojej matki podczas podróży. Zostało znalezione przez przechodniów i zaniesione do pobliskiego weterynarza. Kitanka lisia z nietypową mutacją najprawdopodobniej spędzi swoje życie pod opieką ludzi. 

Pikachu była zdenerwowana, ale pozostawała w zadziwiająco dobrej kondycji zdrowotnej. Lekarze postanowili jednak nie wypuszczać jej na wolność. Wszystko dlatego, że jej nietypowy kolor futra sprawia, że jest łatwym kąskiem dla drapieżników:

Jednym z problemów związanych z nietypowym kolorem futra, zwłaszcza jeżeli jest ono koloru jasnego powoduje, że w nocy rzucają się w oczy takim drapieżnikom jak sowy.

Oprócz tego kitanki lisie są bardzo terytorialnymi zwierzętami, dlatego wypuszczanie ich na wolność na terenie zdominowanym przez inne stado może doprowadzić do śmierci osobnika. Jednak jeżeli Pikachu będzie się źle zachowywała, to prawdopodobnie lekarze i opiekuni będą zmuszeni ją wypuścić:

Jeżeli zacznie się zachowywać brzydko i agresywnie to ją pewnie wypuścimy. Ale jak dalej będzie raczej nieśmiała i przestraszona, to zostanie u nas na długo.

Detektyw Pikachu - kiedy premiera?

Już w 2019 roku będziemy mieli okazję zobaczyć "prawdziwego" Pikachu na dużym ekranie. A to wszystko dlatego, że w maju do kin trafi film "Detektyw Pikachu", w którym głos sympatycznej myszy podłoży Ryan Reynolds. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.