Barbie przedstawia pierwszą lalkę z zespołem Downa. Zobaczcie zdjęcia zabawki

26.04.2023 11:51
Barbie przedstawia pierwszą lalkę z zespołem Downa. Zobaczcie zdjęcia zabawki Fot. Lukasz Gdak/East News

Widzowie wyczekują filmu "Barbie" z Margot Robbie i Ryanem Reynoldsem w rolach głównych, ale to nie jedyna nowość od tej marki - firma Mattel pochwaliła się, że zrobiła nietypową lalkę.

Barbie przedstawia pierwszą lalkę z zespołem Downa

Firma Mattel ogłosiła wprowadzenie na rynek pierwszej w historii lalki Barbie z zespołem Downa. Będąca częścią linii Barbie Fashionistas lalka została stworzona po to, aby jeszcze lepiej odzwierciedlać otaczający nas świat.

Polecamy

Jak mówi Lisa McKnight, Executive Vice President and Global Head of Barbie & Dolls w Mattel:

Barbie odgrywa ważną rolę we wczesnych doświadczeniach dzieci. Jako najbardziej różnorodna linia lalek na rynku, pomaga im odkrywać świat, a my dokładamy wszelkich starań, aby poprzez zabawę przeciwdziałać stygmatyzacji społecznej. Naszym celem jest umożliwienie wszystkim dzieciom zobaczenia siebie w Barbie, a jednocześnie zachęcenie ich do zabawy lalkami, które nie są do nich podobne, ale reprezentują zróżnicowane społeczeństwo.

Aby mieć pewność, że lalka dokładnie przedstawia osobę z zespołem Downa, marka Barbie ściśle współpracowała z National Down Syndrome Society. Organizacja ta wspiera osoby z zespołem Downa i ich rodziny, zapewniając im potrzebne zasoby, przyczyniając się do wprowadzania zmian politycznych oraz angażując się w działania lokalnych społeczności.

Wiedza i doświadczenie organizacji wpłynęły na proces projektowania lalki, zaczynając od jej sylwetki, przez ubrania i akcesoria, aż po opakowanie. Dzięki bliskiej współpracy z NDSS, zespół Barbie "uhonorował osoby z zespołem Downa, oddając w ich ręce lalkę, z którą mogą się utożsamiać". Poniżej zobaczycie nowy produkt:

BarbieFashionistas_000008 Fot. materiały prasowe
BarbieFashionistas_000005 Fot. materiały prasowe

Cała tegoroczna linia lalek Barbie Fashionistas, w tym lalka Barbie z zespołem Downa, będzie dostępna w sprzedaży w Polsce już od maja 2023.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.