Córka Huberta Urbańskiego dorówna sławą ojcu? Robi karierę i ma wielki talent

19.09.2023 10:57
Hubert Urbański Milionerzy Krystyna Engelmayer Urbańska Fot. @engelmayer/instagram.com/Wojciech Olkusnik/East News

Hubert Urbański to twarz "Milionerów". Oto garść ciekawostek o jednym z najbardziej znanych prezenterów telewizyjnych w naszym kraju, a do tego jeszcze rzut okiem na ciekawe prace jego córki. Czym zajmuje się córka Huberta Urbańskiego?

Każdy zna Huberta Urbańskiego, który jest twarzą polskiej edycji „Milionerów” i prowadzi ten program od samego początku. To syn Jerzego Urbańskiego i Ałły Lekarskiej, pochodzącej z Bułgarii, co pomaga zrozumieć ciekawe drugie imię, jakie otrzymał po swym dziadku Bułgarze, a które brzmi Kirił. Skoro już jesteśmy przy ciekawostkach, warto dodać, że przez rok studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim, a potem zdecydował się podjąć studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Nie każdy pamięta, że Hubert Urbański ma za sobą m.in. karierę radiową! Jeżeli natomiast chodzi o karierę telewizyjną, to rozpoczęła się od prowadzenia programu TVP Antena, a po drodze był jeszcze teleturniej „Piramida” z Polsatu, gdzie oczywiście do wygrania były nagrody pieniężne. Na poniższym materiale wideo można zobaczyć odcinek „Piramidy” z 1998 roku, w którym wybrano m.in. kategorię znane filmy. Mamy tu dwie dwuosobowe drużyny, a każda składała się z uczestnika i znanej osobistości.

W jakim kierunku poszła córka Huberta Urbańskiego?

Wielu ludzi zapewne zgodzi się z tym, że Hubert Urbański odniósł wielki sukces zawodowy. Jednak czasem prezenter chwali się również osiągnięciami swoich dzieci. Co ciekawe, jedna z jego córek realizuje się artystycznie! Krystyna Engelmayer Urbańska ukończyła studia na kierunku grafika i spełnia się jako ilustratorka oraz projektantka graficzna. Z okazji urodzin Huberta Urbańskiego przygotowała nawet ciekawy kolaż z podpisem: „Niech żyje nam najlepszy z ludzi i ojców!!!”.

Ponadto 28-letnia córka Huberta Urbańskiego zajmuje się rysowaniem dla magazynu „Zwykłe Życie”, a w zeszłym roku zaprojektowała m.in. plakat dla sztuki „Kto chce być Żydem?”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , Twittera, TikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Marcin Hołowacz
Marcin Hołowacz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.