Luka w Google Photos umożliwiała atak hakerski

Marcin Czajkowski
20.03.2019 17:23
hacker|undefined Fot. Pixabay/CC

Luka w oprogramowaniu umożliwiała hakerom pozyskanie lokalizacji użytkowników Google Photos. Została już załatana w aktualizacji.

Specjaliści ds. Bezpieczeństwa w sieci z firmy Imperva donieśli, że luka w Google Photos umożliwiała śledzenie lokalizacji użytkowników. Według Rona Masasa, pracownika firmy, hakerzy mieli dostęp do danych EXIF zdjęcia, a co za tym idzie również i danych rejestrowanych przez GPS.

Przeczytaj także

Luka bezpieczeństwa w Google Photos. Jak przebiegał atak?

Aby możliwe było wykorzystanie luki użytkownik musiał otworzyć szkodliwą stronę internetową, będąc zalogowanym do Google Photos. Również i haker musiał poświęcić sporo energii, aby dokonać ataku, więc ryzyko nigdy nie było wysokie. Jednakże, jak zauważa Masas, ataki korzystające z podobnych luk w zabezpieczeniach są coraz częstsze. Ostatnio, również za pośrednictwem Impervy, dowiedzieliśmy się o dziurze w zabezpieczeniach Messengera, która umożliwiała podejrzenie prywatnych rozmów.

Luka w zabezpieczeniach Google Photos została już załatana. Obecnie, nie ma zagrożenia atakiem hakerskim.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.