Nie żyje gwiazda The Last of Us, a także "24 godzin" i "Star Treka". Miała zaledwie 45 lat

30.01.2023 11:38
Nie żyje gwiazda The Last of Us, a także "24 godzin" i "Star Treka". Miała zaledwie 45 lat Fot. Richard Shotwell/Invision/AP/East News

W wieku 45 lat zmarła Annie Wersching, która grała m.in. Tess w grze The Last of Us, a także w wielu innych popularnych filmach i serialach. Artystka chorowała na raka.

Nie żyje Annie Wersching znana jako Tess z The Last of Us

Jak podaje Deadline, nie żyje Annie Wersching. Amerykańska aktorka miała jedynie 45 lat, gdy niespodziewanie zmarła z powodu raka. Informacją jako pierwszy podzielił się jej agent, a w kilka godzin później potwierdził jej mąż Stephen Full. Aktorka usłyszała diagnozę choroby już w 2020 roku, jednak nie rezygnowała z kariery.

Polecamy

Równolegle z leczeniem, wciąż występowała w serialach. W ostatnich miesiącach wystąpiła w "Rekrucie" i "Star Trek: Picard". Do jednej z jej najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych ról należy zaliczyć jednak Tess z gry komputerowej The Last of Us. 

Aktorkę pożegnali jej współpracownicy z tego projektu, m.in. Troy Baker, który grał Joela, a także Neil Druckmann, czyli reżyser produkcji. Ten ostatni zachęcił również do wpłacania datków na rzecz funduszu dla dzieciaków zmarłej Wersching - link znajdziecie w poniższym tweecie:

Na łamach portalu Deadline pojawiło się również oświadczenie jej męża, Stephena Fulla. Możemy w nim przeczytać: 

W sercu tej rodziny znajduje się od dzisiaj przepastna dziura. Annie zostawiła nam jednak narzędzia, by móc ją wypełnić. Znajdywała magię w najzwyklejszych momentach. Nie potrzebowała muzyki, by tańczyć. Nauczyła nas, by nie czekać, aż przygoda nas znajdzie, tylko samemu wyruszyć na jej poszukiwanie. Mawiała :Idź jej szukać. Jest wszędzie:. Także teraz znajdziemy ją dla niej.

W ostatnich latach mogliśmy oglądać ją też w hitach ze streamingu - "Rekrucie", czy "Star Trek: Picard". Wcześniej miała ważne role w takich hitach serialowych jak "Pamiętniki wampirów", gdzie przez 18 odcinków grała Lily Salvatore, a także "Bosch". Wersching miała też ważne role w serialach "24 godziny", "Poza czasem" czy "Extant. Przetrwanie".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.