Piosenkarka pokazywała hitlerowski salut na scenie? Sprawa trafiła do sądu

25.05.2023 09:34
Mikrofon Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Sąd bada sprawę niemieckiej piosenkarki, która podczas swojego występu miała pokazać hitlerowskie przywitanie. 

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Jak podaje PAP, niemiecka piosenkarka Melanie Müller została oskarżona o kilkukrotne publiczne pokazanie tzw. hitlerowskiego salutu podczas występu. Prokuratura w Lipsku postawiła jej zarzuty używania znaków organizacji niekonstytucyjnych i terrorystycznych.

Piosenkarka pokazywała hitlerowski salut na scenie? Sprawa trafiła do sądu

Melanie Müller miała 18 września 2022 roku kilka razy pokazać publiczności "salut hitlerowski" ze sceny podczas imprezy w Lipsku. Jak podaje "Spiegel" po wniesienia oskarżenia przez prokuraturę sąd rejonowy w Lipsku musi teraz zdecydować, czy zarzuty zostaną uznane i czy zostanie wszczęte postępowanie główne.

Müller zaprzeczyła oskarżeniom i jakimkolwiek związkom z prawicowymi radykałami. Oświadczyła, że kontrowersyjny gest miał na celu rozgrzanie publiczności. Nie był to tzw. salut hitlerowski, ale "jak często podczas moich występów", wykrzykiwałam hasło "Zicke-zacke, Zicke-zacke, hoi, hoi, hoi, aby poprawić nastrój" i rytmicznie podnosiłam rękę - tłumaczyła piosenkarka po tym, jak na światło dziennie wyszła sprawa zarzutów.

Müller swoją karierę rozpoczęła w 2012 od branży pornograficznej. Rok później pojawiła się w trzecim sezonie reality show "The Bachelor", gdzie była finalistką i w tym samym roku wydała piosenkę "Ob Mann, ob Frau – ich nehm's nicht so genau". Wystąpiła w jeszcze kilku programach telewizyjnych i w 2014 wydała piosenkę z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Od 2013 roku skupiła się na swojej muzycznej karierze, wykonuje muzykę szlagierową.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.