Stres rujnuje Ci życie? Oto 12 metod na odstresowanie się

01.06.2023 16:05
Stres rujnuje Ci życie? Oto 12 metod na odstresowanie się Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Sprawdźcie, jakie są najlepsze metody na stresujące sytuacje. Te metody na pewno Wam pomogą.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Stres towarzyszy nam prawie codziennie - w pracy, domu, na ulicy. Gdy stres jest ogromny i trwa długo potrafi zniszczyć nam zdrowie. Dlatego warto znać metody, które zmniejszą nasz stres. Jest całkiem sporo sposobów na to, by uspokoić nasz organizm, który automatycznie reaguje na stres. Spięte ciało, krótki oddech, pocenie się dłoni - te wszystkie objawy są nam doskonale znane. Jak zapanować nad stresem?

Stres rujnuje Ci życie? Oto 12 metod na odstresowanie się

Jeżeli siedzicie akurat w pracy przed komputerem, stres nie pozwala Wam się skupić i nie możecie też poświęcić dłuższą chwilę na medytację, to warto spróbować poniższe metody podane przez ofeminin.pl. Zajmą tylko chwilę, ale mogą zdziałać cuda. Każdy z nas był nieraz w stresującej sytuacji, która wytrąciła nas z równowagi - warto wtedy pomyśleć o głębokim oddychaniu, wybrać się na krótki spacer czy popatrzeć przez dłuższą chwilę na rośliny. Brzmi może mało odkrywczo, ale najprostsze sposoby są w tym przypadku najlepsze.

 • Krótki spacer to zawsze dobra metoda, żeby "przewietrzyć" głowę i się odstresować. Jeżeli jest możliwość, to najlepiej wybrać do tego zielone miejsce.
 • Wizualizacja np. ulubionej plaży czy parku też zdziała cuda. Ta metoda sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy nie możecie sobie pozwolić na spacer.
 • Rośliny nas uspokajają, więc warto nimi się otaczać. Jeśli dopadł Was stres warto przez dłuższy moment pooglądać rośliny - kolor zielony nas uspokoi.
 • Przerwa od komputera i telefonu to również dobry pomysł. Nie jest to nic odkrywczego, że ciągłe gapienie się w ekran utrudnia nam zasypianie, jesteśmy przebodźcowani i w skrajnych przypadkach prowadzi to nawet do depresji.
 • Joga dłoni to świetna alternatywa, gdy nie możemy rozciągnąć całego ciała. Warto przestudiować mudry, czyli rytualne gesty palców i dłoni.
 • Ulubiona muzyka potrafi zdziałać cuda. Włączmy zatem piosenki, które mogą nas nieco zrelaksować i skupmy się na tych dźwiękach.
 • Guma do żucia to nie tylko dobry sposób na odświeżenie oddechu, ale również na odstresowanie.
 • Memy i śmieszne filmiki wbrew pozorom mogą uratować sytuację, gdy dopadnie nas stres. Śmiech to zdrowie i tego potrzebujemy w chwilach, gdy jesteśmy spięci.
 • Rozluźnienie jest niezwykle ważne, więc gdy zestresujemy się należy spróbować rozluźnić ciało, zaczynając od palców u stóp.
 • Zjedzenie banana to kolejna metoda na stres, bo w owocu znajduje się potas regulujący ciśnienie krwi.
 • Głęboki oddech to jedna z najpopularniejszych metod. Gdy się stresujemy oddychamy szybko i płytko, dlatego w takich sytuacjach należy wziąć kilka głębokich oddechów.
 • Skupmy uwagę nie na tym, co dzieje się w naszej psychice, a na prostych czynnościach, np. na prostą, logiczną grę na telefonie.
Redakcja Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.