W Katarze zmarło dwóch dziennikarzy pracujących przy mundialu. Jakie były powody ich śmierci?

13.12.2022 10:33
W Katarze zmarło dwóch dziennikarzy pracujących przy mundialu. Jakie były powody ich śmierci? Fot. Frank Augstein/Associated Press/East News

Smutne doniesienia z Mistrzostw Świata w piłkę nożną - podczas mundialu w Katarze zginęło już dwóch dziennikarzy, którzy pracowali przy imprezie.

Mundial 2022 - podczas imprezy w Katarze zginęło dwóch dziennikarzy

Jak podaje Deadline, podczas Mistrzostw Świata 2022 zginął kolejny dziennikarz - o śmierci poinformowała katarska publikacja Gulf Times. Wieści pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, gdy rzecznicy prasowi amerykańskiej drużyny piłkarskiej poinformowali o tym, że w Katarze zmarł członek amerykańskich mediów Grant Wahl. 

Polecamy

Tego samego dnia miało również dojść do tragicznego wypadku z udziałem ochroniarza na jednym ze stadionów - mężczyzna spadł z wysokości i trafił na oddział intensywnej terapii.

Tak jak wspomnieliśmy, o śmierci jednego z dziennikarzy poinformowało Gulf Times - mężczyzna został zidentyfikowany tylko jako fotoreporter telewizji Al Kass. Jak czytamy w oświadczeniu:

Fotoreporter zmarł nagle podczas pracy przy Mundialu w Katarze. Wierzymy w szczodrość Allaha i jego wybaczenie oraz wysyłamy najszczersze kondolencje do jego rodziny i bliskich.

Szczegóły śmierci fotoreportera nie są znane. Nie znamy powodu śmierci, ani dokładnego czasu i miejsca.

Tak jak wspomnieliśmy, wcześniej zmarł jeszcze 48-letni amerykański reporter Grant Wahl, który pracował m.in. przy meczu między Argentyną i Holandią. Mężczyzna zasłabł w okolicach stadionu i został przetransportowany do szpitala. Przyczyny śmierci również nie są znane.

Wahl przykuł uwagę międzynarodowych mediów jeszcze w listopadzie 2022 roku, kiedy nie został wpuszczony na mecz ze względu na koszulkę z tęczą, okazując swoje wsparcie dla osób LGBTQ. Dziennikarz prowadził również śledztwa i reportaże dot. potencjalnych nadużyć Kataru podczas przygotowania do Mundialu, przez co jego śmierć spotkała się z wieloma pytaniami zagranicznych mediów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.