Wypadek w Krakowie. Prokuratura ujawnia: „2,3 promila alkoholu we krwi”

21.07.2023 10:21
Wypadek w Krakowie. Są wyniki badań na zawartość alkoholu Fot. Instagram Sylwia Peretti, Twitter

W wypadku w Krakowie przy moście Dębnickim zmarło czterech młodych mężczyzn. Teraz prokuratura ujawniła wyniki badań na obecność alkoholu. Patryk P., kierowca żółtego renault, miał mieć nawet 2,3 promila alkoholu we krwi.

Niedawno pisaliśmy o wypadku w Krakowie przy moście Dębnickim. W nocy 15 lipca żółte renault znacząco przekroczyło dopuszczalną prędkość i rozbiło się na bulwarach nad Wisłą. Do sieci trafiło też nagranie z pojazdu, na którym widać, że kierowca jedzie z wielką prędkością i przejeżdża na czerwonym świetle.

Teraz prokuratura ujawniła nowe informacje w tej sprawie i potwierdziła doniesienia medialne. Kierowca samochodu, który miał wypadek przy moście Dębnickim w Krakowie, był nietrzeźwy - miał 2,3 promila alkoholu we krwi. Nietrzeźwi byli także dwaj pasażerowie.

Wypadek w Krakowie. Kierowca był nietrzeźwy

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Leszek Brzegowy z Prokuratury Okręgowej w Krakowie doprecyzował, że kierujący autem w moczu miał 2,6 promila alkoholu. Jeden z pasażerów miał we krwi 1,3 promila, a w moczu - 1,6 promila. Drugi pasażer - 1,4 we krwi, 1,2 w moczu. Trzeci pasażer był trzeźwy.

Prokurator zapytany o prędkość z jaką jechał samochodów odpowiedział, że zostanie ona podana po analizie materiału dowodowego oraz opinii biegłych. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci czterech mężczyzn, w wieku 20-24 lata, były wielonarządowe obrażenia ciała, głowy i kręgosłupa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renaultem megane, jadąc al. Krasińskiego w kierunku mostu Dębnickiego stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez skrzyżowanie przed mostem zjeżdżając w lewą stronę, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej i lampę oświetlenia ulicznego, a następnie zjechał, dachując, po schodach na bulwar Czerwieński, gdzie z kolei uderzył w betonowy mur.

Według śledczych auto prowadził Patryk P. Chodzić ma o syna celebrytki Sylwii Peretti. Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku przez kierującego pojazdem.

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Miron Kądziela
Miron Kądziela Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.