Zawodnik NFL dostał ataku serca podczas meczu. Trafił do szpitala w stanie krytycznym

03.01.2023 13:47
Zawodnik NFL dostał ataku serca podczas meczu. Trafił do szpitala w stanie krytycznym Fot. DYLAN BUELL/Getty AFP/East News

24-letni zawodnik Buffalo Bills Damar Hamlin upadł na ziemię po zderzeniu z przeciwnikiem w trakcie meczu przeciwko Cincinnati Bengals. Przez kilkanaście minut udzielano mu pierwszej pomocy na boisku, potem w stanie krytycznym przetransportowano go do lokalnego szpitala.

Zawodnik NFL zasłabł w trakcie meczu. Stanęło mu serce

Dramat rozegrał się w pierwszej kwarcie Monday Night Football. 24-letni Damar Hamlin zderzył się z Tee Higginsem z Bengals, próbując zatrzymać przeciwnika. Zawodnik Buffalo po interwencji wstał, po czym chwilę później upadł, tracąc przytomność. Futboliście udzielono pierwszej pomocy, przywracając akcję serca i przewieziono do szpitala ambulansem. Cała sytuacja trwała kilkanaście minut i rozgrywała się przed oczami kilkudziesięciu tysięcy kibiców.

Polecamy

Zawodnicy z obu drużyn byli widocznie zszokowani wydarzeniem, niektórzy płakali. W końcu otoczyli Hamlina kordonem, by ukryć go przed wzrokiem kibiców i przy okazji oddając hołd przyjacielowi:

Kilka godzin po tych wydarzeniach Buffalo Bills, których obrońcą jest Hamlin, wydało krótki komunikat.

Damar Hamlin doznał zatrzymania akcji serca [...] Jego tętno zostało przywrócone jeszcze na boisku, po czym został przetransportowany do Centrum Medycznego UC w celu dalszych badań i leczenia. Jest w stanie krytycznym.
Polecamy

NFL niedługo potem poinformowało, że mecz został odwołany i zostanie rozegrany w późniejszym terminie.

Jeśli chodzi zaś o Hamlina, to jego przyjaciel i agent Jordan Rooney potwierdził, że funkcje życiowe zawodnika wróciły do normy, a on sam był w śpiączce, będąc podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Większość znanych sportowców z NFL, NBA i innych amerykańskich lig przekazało słowa wsparcia dla obrońcy Bills i jego rodziny, życząc mu rychłego powrotu do zdrowia. Tego życzymy mu również my.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.