#ZostańWDomu, bo trafisz na spoilery popularnych seriali. Ciekawa kampania promująca domową kwarantannę

30.03.2020 18:30
#ZostańWDomu, bo trafisz na spoilery popularnych seriali. Ciekawa kampania promująca domową kwarantannę Fot. . ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Epidemia koronawirusa niestety trwa w najlepsze. Jedną z metod przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się choroby jest ograniczenie fizycznych kontaktów społecznych, izolacja i poddanie się samokwarantannie. 

Od jakiegoś czasu silnie promowana jest w szczególności akcja #ZostańWDomu, mająca przypominać, że w tym momencie wszyscy powinniśmy do minimum ograniczyć przemieszczanie się po mieście.

Przeczytaj także

Teraz dwójka studentów znalazła ciekawy pomysł na dodatkowe przekonanie osób, które zdają się być nieprzekonane do akcji i nagminnie niepotrzebnie wychodzą z domu. 

The Spoiler Billboard

Pomysł to The Spoiler Billboard – nośnik reklamowy, zawierający spoilery, czyli ważne informacje fabularne z najpopularniejszych seriali. Pomysłodawcą kampanii jest dwójka studentów niemieckiego oddziału międzynarodowej szkoły reklamy – Miami Ad School. Seine Kongruangkit i Matithorn Prachuabmoh Chaimoungkalo przygotowali kampanię reklamową, którą zatytułowali: „Jeśli wirus nie powstrzyma cię przed wychodzeniem z domu, te spoilery to zrobią”. 

Przeczytaj także

W jej ramach stworzyli specjalny materiał wideo, w którym zaprezentowali sposób realizacji kampanii. To zestaw reklam w przestrzeni miejskiej, na których wyświetlane zostaną spoilery popularnych seriali Netfliksa, takich jak „Stranger Things”, „Narcos”, czy „Love is Blind”. 

Jeśli wirus nie powstrzyma cię przed wychodzeniem z domu, te spoilery to zrobią

Kampania już w kilka dni po jej pierwszym pojawieniu się, zrobiła furorę w mediach i zaczęła być szeroko komentowana. Jedni chwalili ją za pomysłowość, inni denerwowali się, że niepotrzebnie psuje ona zabawę z oglądania produkcji Netfliksa osobom, które nie mogą pozwolić sobie na pracę zdalną i muszą wychodzić z domu. Niemal każdy miał opinię na temat niecodziennego pomysłu

Przeczytaj także

Warto zauważyć, że o kampanii zrobiło się naprawdę głośno. To tylko pokazuje, jak dużą renomą cieszy się platforma Netflix i jak dalekosiężne znaczenie mogą mieć jej działania. W tym miejscu warto więc podkreślić, że kampania nie powstała na zlecenie giganta VOD. Była autorskim pomysłem studentów Miami Ad School, którzy doskonale ocenili rynek, decydując się stworzyć właśnie tego rodzaju budzącą emocje kampanię.

Duet twórców, działających wspólnie pod nazwą Brave, na pewno zrobił duże wrażenie na pracownikach świata reklamy. Skoro ich zrobiony w wolnym czasie projekt zyskał tak duży światowy rozgłos w zaledwie kilka dni od publikacj, to co będzie gdy ukończą już szkołę i rozpoczną swoje pierwsze zawodowe projekty? Przyszłość jawi się w jasnych barwach.

Czytaj także: Koronawirus nie opóźni daty premiery 2. sezonu "The Umbrella Academy".

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.