Powstaje nowy "Obcy". Za serial odpowie twórca "Fargo"

11.12.2020 14:17
Obcy: ósmu pasażer Nostromo - kadr z filmu Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

"Obcy" powraca i to jako serial! Stacja FX przygotuje nową opowieść o ksenomorfach, z którą odpowiedzialny będzie Noah Hawley - twórca serial "Fargo" i "Legion".

Kiedy Disney przejął wytwórnię Fox, wielu fanów obawiało się, co dalej z takimi seriami jak "Obcy", "Predator" czy "Deadpool", które raczej nie przystają do polityki wydawniczej konglomeratu z uszami Myszki Miki. Okazuje się jednak, że nie było się czego bać. Niebawem powstanie bowiem nowa odsłona historii o ksenomorfach. Tym razem w wersji serialowej.

"Obcy" - Noah Hawley stworzy serial o ksenomorfach

Wraz z zakupem 20th Century Fox, Disney przejął między innymi stację FX. To właśnie na niej zadebiutuje serial "Obcy", za który odpowiedzialny będzie jeden z najbardziej utalentowanych twórców produkcji w odcinakach ostatnich lat.

Polecamy

Jak podaje Collider, informację potwierdzono podczas Disney Investor Day 2020. Nadejście serialu "Alien" ogłosił szef FX - John Landgraf. Pieczę nad przedsięwzięciem będzie sprawował twórca oryginalnej serii - Ridley Scott. Reżyserią zajmie się natomiast Noah Hawley - ceniony filmowiec znany dzięki takim serialom jak "Fargo", czy "Legion".

Polecamy

Według zapowiedzi serial "Alien" ma być pierwszą historią z uniwersum "Obcego", która rozegra się całkowicie na Ziemi. Na razie nie zdradzono jednak żadnych szczegółów fabularnych nadchodzącego tytułu. Trudno też powiedzieć, kiedy dzieje się akcja serialu - czy będzie prequelem, czy kontynuacją klasyki kina.

Polecamy

"Obcy" - kiedy premiera serialu?

Według wpisu na Twitterze fabuła serialu będzie toczyć się w niedalekiej przyszłości, a w swojej formie nawiązywać do horroru science fiction zapoczątkowanego przez Scotta.

Zdradzono też logo nadchodzącej produkcji. Niestety nie podano informacji na temat obsady ani daty premiery serialu. Fani "Obcego" muszą się więc uzbroić w cierpliwość, ale mogą wspomóc się wychodzącą niebawem serią komiksów Marvela o ksenomorfach. 

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.