08.06.2016 08:01

82-latek zaśpiewał utwór Drowning Pool w talent show

„Metalowe jest życie staruszka” - udowodnił to pewien uczestnik amerykańskiej edycji „Mam Talent”. Wykonał on na wizji utwór „Bodies” grupy Drowning Pool.

82-latek zaśpiewał utwór Drowning Pool w talent show
foto: kadr z wideo

W podeszłym wieku zaczynają człowieka dręczyć różne dolegliwości - łamie w krzyżu, bolą kolana, plecy, również jędrność skóry już nie ta. Wszystko sprowadza się zaś do kategorii ciała. To jedno z możliwych tłumaczeń dlaczego 82-letni John Hetlinger wybrał sobie akurat taki repertuar, który raczej nie przystaje do emeryta.

Gdy lata pracy pozwalają w końcu usiąść wygodnie na werandzie i zakosztować ciszy oraz spokoju, można w końcu oddać się swoim pasjom. W przypadku Amerykanina z Kolorado jest to śpiew. Na kanale Johna Hetlingera w serwisie YouTube znajdziemy m.in. jego wykonania utworu Elvisa Presleya. Widocznie jednak przebywający od 15 lat na emeryturze mężczyzna postanowił odmłodzić swój repertuar. Chwali mu się, że zamiast jednego z popowych kawałków, które zalewają media, wybrał coś z przykopem.

Bo jak już żyć to w pełni i z rozkrzyczanym gardłem. Można oczywiście przyczepić się, że nie jest do końca równo, do końca w tonacji, a głos się łamie. Cóż, takie skupisko emocji, jakie musiało dosięgnąć 82-latka na scenie nie zdarza się raczej na co dzień. Stąd zapewne techniczne potknięcia. Pamiętajmy jednak co w gitarowym graniu jest najważniejsze. Szczerość i oddanie, a te wypływają z poniższego nagrania całymi strumieniami:

W zdumienie wpadła nie tylko publiczność, ale i jurorzy. Simon Cowell, Heidi Klum, Howie Mandell i Mel B. albo wstawali ze swoich krzeseł lub też zapadali się w nie z otworzonymi szeroko ustami wyrażającymi zdumienie. Były inżynier statków kosmicznych ma w końcu bogate doświadczenie zdobyte na scenach barów karaoke, więc wokalną szkołę życia zdążył już odebrać.

Na amatorskich deskach estrady też już zresztą zdarzało mu się wykonywać „Bodies”, ale też utwór „Dragula” od Roba Zombie. Posłuchajcie obu kawałków w interpretacji Johna Hetlingera:

Telewizyjne talent show przedstawiły nam już całe rzesze wykonawców lubujących się w ciężkim graniu. Pełnię wzruszeń albo zdumienia mogliśmy odnaleźć w występie „człowieka-orkiestry”, który zaprezentował numer Queen, w wykonaniu kawałka Led Zeppelin w ukraińskiej telewizji, gdy 10-latek zagrał utwór Metalliki, jak również w występie operowej śpiewaczki, która w talent show zaśpiewała cover AC/DC.

Jak Wam się podoba „Bodies” w interpretacji 82-latka

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Drowning Pool