18.05.2020 14:08

Burza wokół piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" nie ustaje. Co na to Kazik Staszewski?

Sprawa ocenzurowania piosenki Kazika Staszewskiego nadal nie cichnie. Czy artysta odniósł się do tej sprawy?

Kult
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Na początku maja 2020 Kazik Staszewski opublikował nowy utwór "Twój ból jest lepszy niż mój' zapowiadający płytę "Zaraza", który ukaże się w czerwcu 2020. O piosence od razu zrobiło się głośno ze względu na to, że uderza bezpośrednio w Jarosława Kaczyńskiego.

Burza wokół piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" nie ustaje. Co na to Kazik?

15 maja 2020 utwór wskoczył na 1. miejsce listy przebojów radiowej Trójki dzięki głosom słuchaczy. Wkrótce jednak lista zniknęła ze strony internetowej. Dyrektor-redaktor naczelny stacji wydał oświadczenie twierdząc, że złamano regulamin i na listę trafiła piosenka spoza listy. Co więcej stwierdził, że doszło do manipulacji przy podliczaniu głosów słuchaczy i dlatego uniemożliwiono głosowanie. Prowadzący program, Marek Niedźwiecki, postanowił odejść z radiowej Trójki tłumacząc, że nie zgadza się na pomówienie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji. 

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Przeczytaj także Morawiecki o aferze z utworem Kazika. „Trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej”

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach oraz dotknęła wielu fanów Kazika. Sam muzyk postanowił wstrzymać się od komentarza w tej sprawie. Zdradził jedynie, że odniesie się do sprawy podczas promocji swojego nowego albumu "Zaraza". Jego utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" ma ponad 5 mln odtworzeń na YouTubie.

Zobacz także: Kazik szczerze o koronawirusie: Myślę, czy ten wirus to nie cud. Poczułem nawet spokój

Czy Kazik powinien skomentować sprawę ocenzurowania jego piosenki?

Tagi: Rock News Kazik Staszewski