21.09.2016 09:56

Coma opublikowała klip do singla „Lipiec”

W końcu poznaliśmy pierwszy numer z nadchodzącego wydawnictwa łódzkiej kapeli. Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk do tej kompozycji.

Coma opublikowała klip do singla „Lipiec”
foto: kadr z wideo

7 październik 2016 to data wydania nowego krążka Comy, który ukaże się 5 lat od pojawienia się na rynku „Czerwonego albumu”. Najnowsze wydawnictwo będzie nosić tytuł „2005 YU55”. Nazwa wiąże się z planetoidą, o której będzie mowa na nowej płycie.

Głównym bohaterem opowieści, którą znajdziemy na „2005 YU55” jest Adam Polak. Ważnym momentem w jego życiu staje się spotkanie ze wcześniej wspomnianą planetoidą. To wydarzenie jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu.

Najpierw poznaliśmy krótką zapowiedź albumu, natomiast teraz możemy usłyszeć pierwszy singiel promujący krążek Comy i jest nim utwór „Lipiec”.

Obejrzyjcie teledysk powstały do tego numeru, za reżyserię którego są odpowiedzialni Zosia Zija i Jacek Pióro:

„2005 YU55” będzie składać się z 16 utworów. Zespół określa ten materiał jako concept album, który balansuje na granicy muzycznego audiobooka i klasycznej rockowej płyty.

Zresztą jeszcze latem 2016 roku Piotr Rogucki w wywiadzie dla Antyradio.pl przyznał, że na nowej płycie fani zauważą zmianę stylu Comy, od brzmienia po ekspresję oraz sposób interpretacji:

"

Materiał jest też bardzo wewnętrznie zróżnicowany, czyli nie są to proste utwory, ale czasami wręcz poważne konstrukcje artystyczne. "

Nadchodzące wydawnictwo zespołu można już zamawiać w przedsprzedaży. Krążek jest dostępny w dwóch wersjach - wzbogacona o teksty i okulary 3D wersja „deluxe” w książkowym formacie wielkości DVD oraz tradycyjna wersja CD. Wszystkie krążki będzie zdobiła okładka 3D.

Jak oceniacie nowy utwór Comy?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Coma