20.08.2019 12:50

Dlaczego pierwszy wokalista AC/DC opuścił grupę? Dave Evans opowiedział o początkach zespołu

Wokalista zdradził w wywiadzie, co było przyczyną jego odejścia z AC/DC.

AC/DC pierwszy wokalista Dave Evans
foto: kadr z wideo

Pierwszym wokalistą AC/DC był Dave Evans, który śpiewał w kapeli w latach 1973-1974. Artysta nagrał z zespołem singiel "Can I Sit Next to You, Girl" w 1974, który został wydany przez wytwórnię Albert Music. Za produkcję odpowiadał brat Malcolna Younga, George Young i Harry Vanda. Singiel stał się hitem w Australii i pod koniec roku AC/DC otrzymał tytuł Najlepszej australijskiej grupy. Dużym wyróżnieniem dla kapeli była wspólna trasa z Lou Reedem.

Dlaczego pierwszy wokalista AC/DC opuścił grupę? Dave Evans opowiedział o początkach zespołu

Pomimo tego, że AC/DC grał dla tłumów w Australii, Dave Evans opuścił szeregi kapeli i wkrótce został zastąpiony przez Bona Scotta. Dlaczego pierwszy wokalista odszedł z zespołu? Evans w wywiadzie dla The Metal Voice wyznał, że chodziło tylko i wyłącznie o kwestie finansowe:

"

Nagraliśmy przebój, graliśmy wiele koncertów - czasami nawet trzy jednego dnia - i nie dostawałem za to pieniędzy. Pojawialiśmy się w telewizji, radiu, ale nie płacono nam za to. Co więcej, nie byliśmy zadowoleni z naszego trzeciego menedżera. Musiałem płacić czynsz, spłacałem samochód, pracowałem w pocie czoła i nic z tego nie miałem... Pewnego dnia spotkaliśmy się z menedżerem i zaczął do mnie pyskować, więc go uderzyłem. Miałem dosyć, postanowiłem odejść z zespołu po zakończeniu trasy chyba, że dostałbym konkretną kwotę, do czego jednak nie doszło. "

Posłuchajcie, jak brzmiał "Can I Sit Next to You, Girl" z Davem Evansem na wokalu:

AC/DC
AC/DC
Przeczytaj także Jak AC/DC brzmiał w 1976 roku na koncercie w australijskim liceum? [WIDEO]

Muzyka zapytano również o to, czy nie skusi się na napisanie książki o AC/DC, w końcu ma wiele ciekawych historii do opowiedzenia. Evans nie odrzuca takiej możliwości, jeśli znajdzie się wydawca. Wyznał, że ma sporo historyjek do przekazania, o których fani w ogóle nie wiedzą.

Zobacz także: Co wydarzyło się na pierwszym koncercie AC/DC w Wielkiej Brytanii w 1976 roku?  

Tagi: Rock News AcDc