Dlaczego pierwszy wokalista AC/DC opuścił grupę? Dave Evans opowiedział o początkach zespołu

20.08.2019 12:50
Dlaczego pierwszy wokalista AC/DC opuścił grupę? Dave Evans opowiedział o początkach zespołu Fot. kadr z wideo

Wokalista zdradził w wywiadzie, co było przyczyną jego odejścia z AC/DC.

Pierwszym wokalistą AC/DC był Dave Evans, który śpiewał w kapeli w latach 1973-1974. Artysta nagrał z zespołem singiel "Can I Sit Next to You, Girl" w 1974, który został wydany przez wytwórnię Albert Music. Za produkcję odpowiadał brat Malcolna Younga, George Young i Harry Vanda. Singiel stał się hitem w Australii i pod koniec roku AC/DC otrzymał tytuł Najlepszej australijskiej grupy. Dużym wyróżnieniem dla kapeli była wspólna trasa z Lou Reedem.

Dlaczego pierwszy wokalista AC/DC opuścił grupę? Dave Evans opowiedział o początkach zespołu

Pomimo tego, że AC/DC grał dla tłumów w Australii, Dave Evans opuścił szeregi kapeli i wkrótce został zastąpiony przez Bona Scotta. Dlaczego pierwszy wokalista odszedł z zespołu? Evans w wywiadzie dla The Metal Voice wyznał, że chodziło tylko i wyłącznie o kwestie finansowe:

Nagraliśmy przebój, graliśmy wiele koncertów - czasami nawet trzy jednego dnia - i nie dostawałem za to pieniędzy. Pojawialiśmy się w telewizji, radiu, ale nie płacono nam za to. Co więcej, nie byliśmy zadowoleni z naszego trzeciego menedżera. Musiałem płacić czynsz, spłacałem samochód, pracowałem w pocie czoła i nic z tego nie miałem... Pewnego dnia spotkaliśmy się z menedżerem i zaczął do mnie pyskować, więc go uderzyłem. Miałem dosyć, postanowiłem odejść z zespołu po zakończeniu trasy chyba, że dostałbym konkretną kwotę, do czego jednak nie doszło.

Posłuchajcie, jak brzmiał "Can I Sit Next to You, Girl" z Davem Evansem na wokalu:

Przeczytaj także

Muzyka zapytano również o to, czy nie skusi się na napisanie książki o AC/DC, w końcu ma wiele ciekawych historii do opowiedzenia. Evans nie odrzuca takiej możliwości, jeśli znajdzie się wydawca. Wyznał, że ma sporo historyjek do przekazania, o których fani w ogóle nie wiedzą.

Zobacz także: Co wydarzyło się na pierwszym koncercie AC/DC w Wielkiej Brytanii w 1976 roku?  

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.