07.01.2019 13:49

Mike Shinoda opowiada, dlaczego Chester Bennington popełnił samobójstwo

Członek Linkin Park i wieloletni przyjaciel Chestera Benningtona, Mike Shinoda opowiedział w wywiadzie, dlaczego jego zdaniem muzycy popełniają samobójstwa.

Linkin Park
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Niedawno w sieci pojawiły się spekulacje na temat relacji Shinody i Benningtona. Siostra zmarłego wokalisty twierdzi, że Mike znęcał się nad jej bratem. Plotkę potwierdziła również matka Chestera. Shinoda nie komentuje zarzutów, jednak nie stroni od udzielania wywiadów i wypowiadania się na temat samobójstwa przyjaciela.

Mike Shinoda o samobójstwie Chestera Benningtona

Chester Bennington odebrał sobie życie w lipcu 2017 roku w wieku 41 lat. W przeprowadzonej niedawno rozmowie dla magazynu "Maekan", Shinoda oświadczył, że nie chce, żeby ludzie mówili, że Chester "popełnił samobójstwo". Uznał, że to określenie brzmi jak przestępstwo i zawiera oskarżenie. Poza tym wokalista stwierdził, że zna odpowiedź, dlaczego muzycy decydują się na tak drastyczne kroki. 

"

Artyści tacy jak Kurt Cobain czy Chester odbierają sobie życie przez presję. Nie mogą znieść uczucia, że najlepsze ich dni już minęły. Nie radzą sobie z tym, że nie wiedzą dokąd zaprowadzą ich te dobre rzeczy, które teraz mają oraz czy uda im się powtórzyć swój własny sukces. "

Ostatni koncert Linkin Park z Chesterem Benningtonem w Polsce odbył się w czerwcu 2017 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Muzycy pojawili się w naszym kraju za sprawą kolejnej edycji Impact Festivalu. Na imprezie zagrał także Krzysztof Zalewski i Machine Gun Kelly.

Joanna Chojnacka
Tagi: Linkin Park Chester Bennington Mike Shinoda