16.08.2019 11:51

Nergal został wyrzucony z YMCA za swoją koszulkę i za to, że nie wierzy w Jezusa

Wokalista grupy Behemoth założył na siłownię koszulkę grupy Darkthrone. Okazało się, że w YMCA w Ameryce Północnej t-shirt nie przypadł do gustu obsłudze.

Nergal
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Adam Nergal Darski poza tym, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków metalowych za granicą, mocno podkreśla, jak ważna w jego życiu jest aktywność fizyczna. Lider Behemotha nie odpuszcza treningów w trasach koncertowych i ćwiczy w każdym zakątku świata, który odwiedza. Tym razem podczas występów wraz z Slipknotem w ramach Knotfest Roadshow muzyk trafił do YMCA w Ameryce Północnej.

Nergal wyrzucony z YMCA

Chrześcijańskie stowarzyszenie jakim jest YMCA prowadzi siłownie oraz centra kultury na całym świecie. Nergal trafił do jednego z nich, jednak nie była to przyjemna wizyta. Muzyk opowiedział o zajściu swoim fanom za pośrednictwem Instagrama.

"

Zgadnijcie co się stało. Byłem w YMCA, gdzie zobaczyli moją koszulkę Darkthrone, a potem spytali czy wierzę w Jezusa Chrystusa. Kiedy powiedziałem, że nie, stwierdzili, że nie mogę tam ćwiczyć. "

Nergal o Slipknocie
Nergal o Slipknocie
Przeczytaj także Nergal opowiedział o pierwszej reakcji na muzykę Slipknota

Na zdarzenie zareagował także członek ekipy Darkthrone, od którego Nergal otrzymał pechowy t-shirt. Roger Hoglund również za pośrednictwem Instagrama poinformował followersów o zachowaniu obsługi YMCA.

"

Nie wiem, czy powinienem się śmiać czy płakać. "

Ostatecznie Nergal się nie poddał i nie opuścił treningu. Poprosił kierowcę, aby ten zabrał go do pobliskiej siłowni. W filmie wyraził nadzieję, że może chociaż tam obsługa pozwoli mu na ćwiczenie w koszulce metalowców.

Behemoth wystąpi na koncertach w Polsce

Grupa Behemoth przez ostatnie lata gra pojedyncze koncerty w Polsce. Pojawia się na festiwalach, w roli supportu wielkich gwiazd czy też na cyklicznej imprezie Merry Christless. W 2019 roku muzycy ogłosili aż 6 koncertów w naszym kraju. Ekipa Nergala zagra we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Gdańsku i Krakowie w ramach trasy Ecclesia Diabolica Baltica. 

Zobacz też: Nergal, Gaahl, Ihsahn z Emperor i Matt Heafy z Trivium w wspólnym projekcie 

Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski