27.06.2019 12:25

Paul McCartney apeluje do dyrektora Uniwersytetu w Teksasie, o zaprzestanie eksperymentów na psach

Paul McCartney po raz kolejny stanął w obronie zwierząt. Tym razem zwrócił się do dyrektora Uniwersytetu w Teksasie, o zaprzestanie przeprowadzania eksperymentów na psach.

Foto: AFP/EAST NEWS
Foto: AFP/EAST NEWS

Słynny wokalista słynie ze swojego zaangażowania w obronę praw zwierząt i współpracy z organizacją PETA. Tym razem Paul McCartney wystosował prośbę do dyrektora Uniwersytetu w Teksasie, o zaprzestanie bestialskich eksperymentów, przeprowadzanych na psach.

Paul McCartney ponownie w obronie zwierząt

Po opublikowaniu przez organizację PETA kilku wstrząsających nagrań, brytyjski muzyk postanowił zareagować. Sprawa dotyczy eksperymentów z zakresu dystrofii mięśniowej, przeprowadzanych na psach w jednym z teksańskich Uniwersytetów. Texas A&M University (TAMU) prowadzi badania na psach rasy golden retriver, które są hodowane, by cierpieć na ostrą formę dystrofii mięśniowej, czyli choroby powodującej niszczenie mięśni. W wyniku tego, zwierzęta zmagają się z trudnościami w chodzeniu, połykaniu i oddychaniu.

Paul McCartney postanowił zwrócić się do Michaela K. Younga, dyrektora uczelni, z prośbą o zaprzestanie tych bestialskich działań.

"

Nagrania przedstawiające golden retrivery w waszym uniwersyteckim laboratorium są wstrząsające. Miałem psy od kiedy tylko byłem dzieckiem i każde z tych zwierząt bardzo kochałem. Jednym z nich była Martha, która była moją wierną towarzyszką przez 15 lat i o której napisałem utwór "Martha My Dear". Proszę, postąpcie słusznie i zaprzestańcie sprowadzania cierpienia na te zwierzęta w laboratoriach TAMU, przerzucając się na bardziej nowoczesne metody badawcze. "

McCartney słynie ze wspierania zwierząt. Jest wegetarianinem i wielokrotnie współpracował z organizacją PETA. Nic zatem dziwnego, że i w tej sprawie postanowił zareagować.

Zobacz też: 5 najlepszych gościnnych występów Paula McCartneya

Tagi: Paul McCartney