Paul McCartney apeluje do dyrektora Uniwersytetu w Teksasie, o zaprzestanie eksperymentów na psach

27.06.2019 12:25
Paul McCartney apeluje do dyrektora Uniwersytetu w Teksasie, o zaprzestanie eksperymentów na psach Fot. AFP/EAST NEWS

Paul McCartney po raz kolejny stanął w obronie zwierząt. Tym razem zwrócił się do dyrektora Uniwersytetu w Teksasie, o zaprzestanie przeprowadzania eksperymentów na psach.

Słynny wokalista słynie ze swojego zaangażowania w obronę praw zwierząt i współpracy z organizacją PETA. Tym razem Paul McCartney wystosował prośbę do dyrektora Uniwersytetu w Teksasie, o zaprzestanie bestialskich eksperymentów, przeprowadzanych na psach.

Paul McCartney ponownie w obronie zwierząt

Po opublikowaniu przez organizację PETA kilku wstrząsających nagrań, brytyjski muzyk postanowił zareagować. Sprawa dotyczy eksperymentów z zakresu dystrofii mięśniowej, przeprowadzanych na psach w jednym z teksańskich Uniwersytetów. Texas A&M University (TAMU) prowadzi badania na psach rasy golden retriver, które są hodowane, by cierpieć na ostrą formę dystrofii mięśniowej, czyli choroby powodującej niszczenie mięśni. W wyniku tego, zwierzęta zmagają się z trudnościami w chodzeniu, połykaniu i oddychaniu.

Paul McCartney postanowił zwrócić się do Michaela K. Younga, dyrektora uczelni, z prośbą o zaprzestanie tych bestialskich działań.

Nagrania przedstawiające golden retrivery w waszym uniwersyteckim laboratorium są wstrząsające. Miałem psy od kiedy tylko byłem dzieckiem i każde z tych zwierząt bardzo kochałem. Jednym z nich była Martha, która była moją wierną towarzyszką przez 15 lat i o której napisałem utwór "Martha My Dear". Proszę, postąpcie słusznie i zaprzestańcie sprowadzania cierpienia na te zwierzęta w laboratoriach TAMU, przerzucając się na bardziej nowoczesne metody badawcze.

McCartney słynie ze wspierania zwierząt. Jest wegetarianinem i wielokrotnie współpracował z organizacją PETA. Nic zatem dziwnego, że i w tej sprawie postanowił zareagować.

Zobacz też: 5 najlepszych gościnnych występów Paula McCartneya

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.