Przystanek Woodstock jednym z najpopularniejszych festiwali świata

Aleksandra Degórska
15.12.2017 12:16
Przystanek Woodstock jednym z najpopularniejszych festiwali świata Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Festiwal został uznany za jeden z najpopularniejszych festiwali w Europie w rankingu Music Festival Wizard.

Przystanek Woodstock znalazł się na trzecim miejscu w kategorii festiwale Europejskie i na pierwszym miejscu wśród festiwali organizowanych w Europie Środkowej. Specjaliści wyłonili 150 najlepszych imprez muzycznych świata spośród 750 festiwali opisanych na portalu Music Festival Wizard.

Międzynarodowy ranking podzielony jest obecnie na trzy kategorie geograficzne:

  • festiwale odbywające się w Ameryce Północnej
  • festiwale europejskie
  • festiwale brytyjskie

Wśród festiwali brytyjskich na czele rankingu uplasował się festiwal Glastonbury, wśród festiwali amerykańskich najlepszy jest Summerfest 2017, a w Europie prowadzi Lollapalooza Berlin. W kategorii festiwali europejskich znalazł się jeszcze jeden polski festiwal - odbywający się w Gdyni festiwal Open’er.

W oddzielnym rankingu imprez muzycznych organizowanych w Europie Środkowej, dominują polskie festiwale, bo oprócz Przystanku Woodstock i festiwalu Open'er znalazły się tam festiwale Off i Kraków Live.

Kryterium wyboru festiwali było zainteresowanie fanów muzyki odwiedzających stronę internetową. Autorzy listy zbierali dane na podstawie 2 000 000 odwiedzin ich portalu na przestrzeni 11 miesięcy, od stycznia 2017 do listopada 2018.

Music Festiwal Wizard to międzynarodowy portal zbierający informacje o festiwalach muzycznych, dostarczający informacji na temat dat, lokalizacji oraz artystów występujących na festiwalach na całym świecie. Portal został założony w USA w 2009 roku przez entuzjastów festiwali muzycznych, którzy chcieli zebrać w jednym miejscu jak najwięcej informacji o wydarzeniach z całego świata.

Przystanek Woodstock 2017

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Nocny Kochanek, Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, House Of Pain oraz New Model Army.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.