15.12.2017 12:16

Przystanek Woodstock jednym z najpopularniejszych festiwali świata

Festiwal został uznany za jeden z najpopularniejszych festiwali w Europie w rankingu Music Festival Wizard.

Przystanek Woodstock jednym z najpopularniejszych festiwali świata
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Przystanek Woodstock znalazł się na trzecim miejscu w kategorii festiwale Europejskie i na pierwszym miejscu wśród festiwali organizowanych w Europie Środkowej. Specjaliści wyłonili 150 najlepszych imprez muzycznych świata spośród 750 festiwali opisanych na portalu Music Festival Wizard.

Międzynarodowy ranking podzielony jest obecnie na trzy kategorie geograficzne:

  • festiwale odbywające się w Ameryce Północnej
  • festiwale europejskie
  • festiwale brytyjskie

Wśród festiwali brytyjskich na czele rankingu uplasował się festiwal Glastonbury, wśród festiwali amerykańskich najlepszy jest Summerfest 2017, a w Europie prowadzi Lollapalooza Berlin. W kategorii festiwali europejskich znalazł się jeszcze jeden polski festiwal - odbywający się w Gdyni festiwal Open’er.

W oddzielnym rankingu imprez muzycznych organizowanych w Europie Środkowej, dominują polskie festiwale, bo oprócz Przystanku Woodstock i festiwalu Open'er znalazły się tam festiwale Off i Kraków Live.

Kryterium wyboru festiwali było zainteresowanie fanów muzyki odwiedzających stronę internetową. Autorzy listy zbierali dane na podstawie 2 000 000 odwiedzin ich portalu na przestrzeni 11 miesięcy, od stycznia 2017 do listopada 2018.

Music Festiwal Wizard to międzynarodowy portal zbierający informacje o festiwalach muzycznych, dostarczający informacji na temat dat, lokalizacji oraz artystów występujących na festiwalach na całym świecie. Portal został założony w USA w 2009 roku przez entuzjastów festiwali muzycznych, którzy chcieli zebrać w jednym miejscu jak najwięcej informacji o wydarzeniach z całego świata.

Przystanek Woodstock 2017

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Nocny Kochanek, Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, House Of Pain oraz New Model Army.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival