25.06.2018 10:29

Vinnie Paul: Znamy przyczynę śmierci perkusisty

Nadal trudno uwierzyć w to, że nie usłyszymy już nigdy na żywo Vinniego Paula. Sprawdźcie, jaka jest przyczyna śmierci perkusisty.

Vinnie Paul: Znamy przyczynę śmierci perkusisty
foto: FaceToFace / Reporter / East News

22 czerwca 2018 metalowy świat pogrążył się w żałobie, bowiem odszedł kolejny legendarny metalowy muzyk. W wieku 54 lat w Las Vegas zmarł Vinnie Paul, artysta, który wraz z bratem Dimebagiem Darrellem założył zespół Pantera.

O śmierci perkusisty poinformowała właśnie grupa Pantera, który nie podała wówczas przyczyny jego śmierci. Muzyk nie skarżył się na zdrowie, informacja o jego odejściu była wielkim szokiem dla wszystkich fanów.

Jednak dobrze poinformowane źródła Las Vegas Review-Journal podały, że Vinnie Paul zmarł w wyniku zawału serca podczas snu. Obecnie koroner bada przyczynę śmierci i ciało perkusisty następnie spocznie w Teksasie obok matki oraz brata Dimebaga Darella.

Nie żyje Vinnie Paul, perkusista Pantery i Hellyeah

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy zespół Hellyeah, w którym udzielał się Vinnie Paul będzie kontynuował działalność bez perkusisty. Przypomnijmy, że w 1981 roku muzyk założył wraz z bratem Dimebagiem Darrellem metalową grupę Pantera.

Po rozpadzie Pantery nie skończył z muzyką i stworzył zespół Damageplan. W 2004 roku podczas jednego z koncertów doszło do strzelaniny, w której zginął Dimebag Darrell. Krótko po tym Damageplan zakończył działalność. W 2006 roku Vinnie Paul dołączył do grupy Hellyeah.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pantera Vinnie Paul