W filmie „Ant-Man & The Wasp” znalazły się nawiązania do Morrisseya

Maciej Koprowicz
07.08.2018 13:19
W filmie „Ant-Man & The Wasp” znalazły się nawiązania do Morrisseya Fot. Cristiano Minichiello/AGF/SIPA/EAST NEWS, Owen Sweeney/Invision/AP/link/EAST NEWS

W nowej produkcji Marvel Studios pojawiły się zaskakujące odniesienia do byłego wokalisty The Smiths i jego popularności w latynoskiej społeczności.

„Ant-Man i Osa” („Ant-Man and the Wasp”) to kolejny film akcji osadzony w komiksowym uniwersum Marvela. Tym razem swoją produkcję otrzymali Ant-Man i Osa, których supermocą jest umiejętność zmniejszania do bardzo małych rozmiarów. W role wielkich herosów małego formatu wcielili się Paul Rudd i Evangeline Lilly.

Film z pewnością nie rozczaruje miłośników komiksowych superbohaterów, ale mile zaskoczy również fanów muzyki. Wśród obowiązkowych w filmach Marvela easter eggów tym razem znalazło się nawiązanie do… Morrisseya.

Morrissey w „Ant-Man & The Wasp” 

Jeden z bohaterów filmu, Luis – postać latynoskiego pochodzenia – wyznaje, że jego babcia jest wielką fanką byłego wokalisty The Smiths. Tak wielką, że prowadzona przez nią restauracja posiada szafę grającą, która zawiera wyłącznie utwory Brytyjczyka. W innej scenie słyszymy dzwoniący telefon Scotta, czyli tytułowego Ant-Mana – jako dzwonek ma ustawiony „Everyday Is Like Sunday”, jeden z największych przebojów Morrisseya z solowego debiutu, „Viva Hate” z 1988.

Wzmianka o Morrisseyu, wypowiedziana przez latynoskiego bohatera nie jest przypadkowa. Wokalista zdobył sobie wielkie grono fanów w krajach Ameryki Łacińskiej, szczególnie w Meksyku, a także w latynoskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych. Paul Rudd, który nie tylko gra w filmie główną rolę, ale także jest jego współscenarzystą, opowiedział o genezie morrisseyowskiego easter egga portalowi Polygon.com:

Jestem fanem The Smiths od samego początku. Przez krótki czas grałem w cover bandzie The Smiths o nazwie Louder Than Bombs.

Lata temu po koncercie podszedł do nas jakiś facet i powiedział, że jesteśmy jak zespół Sweet And Tender Hooligans.

Poszedłem zobaczyć ten zespół – to latynoski cover band The Smiths. Zagrali dużo lepiej, niż my i wtedy uświadomiłem sobie, że Morrissey ma naprawdę specyficzną publiczność w Los Angeles. To przez jego sposób śpiewania – z biegiem kariery zaczął pisać pod tym kątem. Wiem o tym od dawna i poczułem, że to mogłoby pasować do Luisa, całej tej jego wiedzy tajemnej. Pomysł, że jego babcia może mieć restaurację z szafą grającą tylko Morrisseya był zabawnym, autentycznie brzmiącym szczegółem.

„Ant-Man & The Wasp ” – premiera

Światowa premiera filmu miała miejsce 25 czerwca 2018. W Polsce trafił na ekrany 3 sierpnia 2018.

The Smiths. Piosenki o twoim życiu” - pierwsza polska biografia The Smiths

20 kwietnia 2018 swoją premierę miała książka „The Smiths. Piosenki o twoim życiu” autorstwa redaktora Antyradio.pl, Macieja Koprowicza. To pierwsza w Polsce biografia zespołu Morrisseya i Marra. Wydawcą książki jest Zima Records, a jej patronem medialnym jest Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.