CD Projekt zhakowany. Przestępcy żądają okupu i grożą: "Wasz wizerunek będzie można spuścić w kiblu"

09.02.2021 10:37
Cyberpunk 2077 Fot. Anna Golaszewska/East News

CD Projekt padł ofiarą hakerów. Przestępcy przejęli dane dotyczące firmy oraz gier: Cyberpunka 2077, Gwinta i Wiedźmina 3.

CD Projekt RED, twórcy najbardziej wyczekiwanej gry 2020, Cyberpunka 2077 wydali ważne oświadczenie. Firma oznajmiła, że została ofiarą cyberataku, a sprawa wygląda naprawdę poważnie. Wyciekły informacje nie tylko dotyczące gier.

CD Projekt zhakowany. Przestępcy żądają okupu

Z oświadczenia polskiego studia wynika, że hakerzy zdobyli dostęp do wewnętrznych systemów przedsiębiorstwa. Przestępcy poinformowali CD Projekt, że przejęli wszystkie dane dotyczące gry Gwint, Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3 - także te dotychczas niepublikowane. Hakerzy żądają okupu.

Niezidentyfikowane osoby uzyskały nieautoryzowany dostęp do naszej wewnętrznej sieci, w wyniku czego uzyskały informacje należące do grupy CD Projekt. Hakerzy zostawili list z żądaniem okupu, a jego treść publikujemy. Niektóre urządzenia w naszej sieci zostały zaszyfrowane, ale kopie zapasowe są nienaruszone. Zabezpieczyliśmy już naszą infrastrukturę i rozpoczęliśmy przywracanie danych.

Atak nie kończy się jednak na informacjach o produktach CD Projektu, hakerzy zadeklarowali, że mają także dostęp do wszystkich dokumentów z działu prawnego, HR, księgowości czy tego odpowiedzialnego za umowy z inwestorami.

Polecamy

Przestępcy twierdzą, że opublikowanie niektórych informacji może pogrzebać wizerunek firmy.

Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, sprzedamy wasze kody źródłowe lub je opublikujemy, a wszystkie dokumenty roześlemy do dziennikarzy gamingowych. Wasz wizerunek, będzie można spuścić w kiblu, a ludzie zobaczą, jak źle funkcjonuje wasza firma. Inwestorzy stracą zaufanie w firmę, a wasze akcje jeszcze bardziej spadną.

Hakerzy chcą negocjować warunki porozumienia. Dają firmie 48 godzin. CD Projekt oświadcza, ze nie będzie spełniać żadnych żądań hakerów, a do rozmów i porozumienia nie dojdzie. Przedsiębiorstwo zgłosiło już sprawę między innymi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Firma oficjalnie potwierdziła, że hakerzy nie przejęli żadnych danych dotyczących graczy. Przestępcy dysponują tylko informacjami o firmie.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.