CD Projekt zhakowany. Przestępcy żądają okupu i grożą: "Wasz wizerunek będzie można spuścić w kiblu"

09.02.2021 10:37
Cyberpunk 2077 Fot. Anna Golaszewska/East News

CD Projekt padł ofiarą hakerów. Przestępcy przejęli dane dotyczące firmy oraz gier: Cyberpunka 2077, Gwinta i Wiedźmina 3.

CD Projekt RED, twórcy najbardziej wyczekiwanej gry 2020, Cyberpunka 2077 wydali ważne oświadczenie. Firma oznajmiła, że została ofiarą cyberataku, a sprawa wygląda naprawdę poważnie. Wyciekły informacje nie tylko dotyczące gier.

CD Projekt zhakowany. Przestępcy żądają okupu

Z oświadczenia polskiego studia wynika, że hakerzy zdobyli dostęp do wewnętrznych systemów przedsiębiorstwa. Przestępcy poinformowali CD Projekt, że przejęli wszystkie dane dotyczące gry Gwint, Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3 - także te dotychczas niepublikowane. Hakerzy żądają okupu.

Niezidentyfikowane osoby uzyskały nieautoryzowany dostęp do naszej wewnętrznej sieci, w wyniku czego uzyskały informacje należące do grupy CD Projekt. Hakerzy zostawili list z żądaniem okupu, a jego treść publikujemy. Niektóre urządzenia w naszej sieci zostały zaszyfrowane, ale kopie zapasowe są nienaruszone. Zabezpieczyliśmy już naszą infrastrukturę i rozpoczęliśmy przywracanie danych.

Atak nie kończy się jednak na informacjach o produktach CD Projektu, hakerzy zadeklarowali, że mają także dostęp do wszystkich dokumentów z działu prawnego, HR, księgowości czy tego odpowiedzialnego za umowy z inwestorami.

Polecamy

Przestępcy twierdzą, że opublikowanie niektórych informacji może pogrzebać wizerunek firmy.

Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, sprzedamy wasze kody źródłowe lub je opublikujemy, a wszystkie dokumenty roześlemy do dziennikarzy gamingowych. Wasz wizerunek, będzie można spuścić w kiblu, a ludzie zobaczą, jak źle funkcjonuje wasza firma. Inwestorzy stracą zaufanie w firmę, a wasze akcje jeszcze bardziej spadną.

Hakerzy chcą negocjować warunki porozumienia. Dają firmie 48 godzin. CD Projekt oświadcza, ze nie będzie spełniać żadnych żądań hakerów, a do rozmów i porozumienia nie dojdzie. Przedsiębiorstwo zgłosiło już sprawę między innymi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Firma oficjalnie potwierdziła, że hakerzy nie przejęli żadnych danych dotyczących graczy. Przestępcy dysponują tylko informacjami o firmie.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.