David Richardson nie żyje. Twórca "The Simpsons" i "Dwóch i pół" miał 65 lat

19.01.2021 08:18
Simpsonowie: Wersja kinowa - kadr z filmu Fot. Album Online/East News

Nie żyje David Richardson - scenarzysta, showrunner i producent takich seriali komediowych jak "The Simpsons", "Nie ma jak w rodzinie" i "Dwóch i pół". Co było przyczyną śmierci?

18 stycznia 2021 roku odszedł David Richardson - jeden z twórców wielu słynnych seriali komediowych. 24 grudnia 2020 roku obchodził swoje 65 urodziny.

David Richardson nie żyje. Stworzył kultowe seriale komediowe

O śmierci Richardsona poinformował portal Deadline. Przyczyną zgonu była niewydolność serca. Ponad 30 lat temu wygrał walkę z rakiem. Richardson zaczynał pracę przy serialach komediowych w roku 1985. Pisał wówczas scenariusz do sitcomu "Grand" emitowanego przez stację NBC z Pamelą Red i Bonnie Hunt w rolach głównych. Następnie współtworzył serial "Empty Nest", ale po dwóch latach zaczął zajmować się produkcjami animowanymi. W ten sposób dołączył do ekipy tworzącej "The Simpsons".

Polecamy

Nie skończył jednak na dobre z serialami komediowymi z żywymi aktorami. Za jeden z odcinków sitcomu "The John Larroquette Show" został nagrodzony Humanitas Prize. Richadson współtworzył również trzy sezony "Dwóch i pół", a także "Phenom", "Zwariowany świat Malcolma", "8 prostych zasad", "Nie ma sprawy" oraz "What About Joan?", przy którym pracował jako showrunner. Większość z tych tytułów również współprodukował. "The Simpsons" to nie jedyny serial animowany, który współtworzył Richardson. Pełnił rolę producenta wykonawczego "Nie ma jak w rodzinie". Była to ostatnia produkcja, nad którą pracował.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.