Pogoda
07.06.2016 13:35

Do 2030 roku seks przegra ze smartfonami?

Profesor z Cambridge ostrzega – seks przegrywa coraz wyraźniej z komputerami, tabletami, smartfonami i Netfliksem. Wszystko przez to, że ludzie skończyli się nudzić.

Do 2030 roku seks przegra ze smartfonami?
foto: imago stock&people/EAST NEWS

David Spiegelhalter przedstawił wyniki badania skupiającego się na pożyciu par w wieku 16-84 lata. Ankietowani proszę byli o wskazanie częstotliwości, z jaką uprawiają seks.

Porównano dane pochodzące z ostatnich trzech dekad. Jak się okazało, w roku 1990 średnia wynosiła 5 razy w miesiącu, w 2000 spadła do 4 razy, a w 2010 pary cieszyły się sobą w tradycyjny sposób zaledwie 3 razy w ciągu miesiąca.

Profesor Spiegelhalter jest wynikami autentycznie przerażony.

"

W tym tempie do 2030 roku pary nie będą uprawiać seksu wcale. To bardzo martwiący trend. "

Jako winną erozji apetytu na seks wskazywana jest przez naukowca technologia, która zadomowiła się w wielu aspektach naszego życia. Smartfon stał się najważniejszym przedmiotem dla wielu osób – według słów Tima Cooka, szefa Apple, w telefonie zapisane jest więcej informacji na temat właściciela, niż można znaleźć przeszukując jego mieszkanie.

Komputery i tablety zabierane są często do łóżka i to one, a nie partner, absorbują czas przed zaśnięciem. Najwięcej złego mają przynosić serwisy z wideo na żądanie pokroju Netliksa – możliwość oglądania nowych odcinków ulubionego serialu sprawia, że ludzie nie mają kiedy się nudzić. A to właśnie chęć znalezienia sobie zajęcia miała popychać pary w swoje objęcia.

"

Teraz nieustannie sprawdzamy swoje telefony – jeszcze niedawno telewizja kończyła nadawanie o 22.30 i po prostu nie było co ze sobą zrobić. Pomagały nawet awarie zasilania. Dziś ludzie uprawiają przez to mniej seksu – taka jest niestety prawda. "

Przewidywania profesora dotyczące całkowitego porzucenia seksu zapewne się nie sprawdzą, ale nie sposób nie zauważyć, że rzeczywiście technologia mocno odmieniła nasze życia – w tym także to, jak i kiedy oglądamy filmy i seriale.

Problem przedkładania oglądania nad partnera i związek został nawet dostrzeżony przez producentów gadżetów, którzy zaoferowali specjalne obrączki wyposażone w moduły zbliżeniowe NFC – nowy odcinek nie uruchomi się, dopóki w aplikacji na smartfonie nie zameldują się równocześnie dwa urządzenia noszone na palcach przez parę.

A Wy częściej cieszycie się smartfonami, czy seksem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele