Homofobiczna reakcja Polaków na nową ikonę Messengera. "Pedalski kolor"

19.10.2020 16:14
Homofobiczna reakcja Polaków na nową ikonę Messengera. "Pedalski kolor" Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Polakom nie podoba się nowa ikonka Messengera. Różowo-fioletowo-niebieski gradient kojarzy się użytkownikom z promowaniem LGBT.

Messenger zmienił niedawno ikonę aplikacji. Nie spodobało się to polskim użytkownikom, którzy doszukuje się w nowych kolorach promowania środowisk LGBT.

Nowa ikona Messengera budzi kontrowersje wśród Polaków

Twórcy aplikacji mobilnych co jakiś czas wprowadzają zmiany w sposobie funkcjonowania swoich narzędzi, a także w ich wyglądzie. Większość z nich na początku spotyka się z ostrą krytyką i narzekaniem, jednak użytkownicy bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych funkcji, a z czasem zauważają nawet, że to, co tak bardzo im przeszkadzało, jest całkiem wygodnym rozwiązaniem.

Messenger zmienił ikonkę. Polacy komentują: "Pedalski kolor"

Tym razem liczne zmiany wprowadzono w aplikacji Messenger. Od niedawna na wiadomości znajomych możemy zareagować na więcej sposobów. Mamy do dyspozycji już nie tylko standardowe serduszko, śmiech, kciuk w górę, złość, smutek, ale cały wachlarz emoji.

Przeczytaj także

Oprócz tego Messenger wprowadził kilka motywów, które zmieniają nam wygląd całego okna rozmowy. Możemy dostosować go do konkretnego znajomego, z którym wymieniamy wiadomości. Aktualnie dostępna jest opcja Halloween, Super, Tie-dye oraz Równość, jednak twórcy zapowiadają, że z czasem skórek pojawi się więcej.

Jednak największe kontrowersje wywołała zmiana niebieskiej ikonki Messengera. Teraz ma ona kolor różowo-fioletowo-niebieski, który przenika przez siebie i najwyraźniej wielu użytkownikom kojarzy się z ruchem LGBT.  Podobne kolory pojawiają się na fladze orientacji biseksualnej. Pod aplikacją na Google Play pojawiły się dziesiątki negatywnych komentarzy i ocen, wyłącznie z powodu nowych kolorów, które zapewne bardziej niż do orientacji seksualnych, miały nawiązywać do Instagrama, który podobną ikonkę posiada już od lat. 

logo mess Fot. Screen/Google Play

Szybko obok komentarzy o promowaniu LGBT pojawiły się także wpisy broniące społeczność. Niestety również przepełnione niechęcią.

Bardzo dobrze pracuje podobają mi się nowe motywy, mam nadzieję ze debile, którzy są homofobami przestaną używać messengera całkowicie.

Naprawdę w Polsce jest nas w stanie podzielić nawet ikonka Messengera? Niebywałe.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.