Pogoda
24.09.2019 09:01

J. Michael Mendel nie żyje. Był producentem "Ricka i Morty'ego" i "Simpsonów"

Słynny producent, który był najlepiej znany z pracy przy takich serialach jak "Rick i Morty" i "Simpsonowie", zmarł w wieku 54 lat.

Producent Ricka i Mortyego nie zyje
fot. kadr z wideo Rick's Sacrifice | Rick and Morty | Adult Swim/YouTube

J. Michael Mendel był zdobywcą 4 nagród Emmy za "Simpsonów" i "Ricka i Morty'ego". Od 2013 roku mężczyzna był związany z platformą Adult Swim, która jest odpowiedzialna za "Ricka i Morty'ego". Stacja wyemitowała oświadczenie, w którym nazwała Mendela "sercem" całego zespołu i popularnego animowanego serialu.

J. Michael Mendel nie żyje. Był producentem "Simpsonów" i "Ricka i Morty'ego"

J. Michael Mendel miał 54 lata. Justin Roiland, twórca serialu "Rick i Morty", opublikował kilka słów na Twitterze na temat jego kolegi:

"

Mój przyjaciel, partner i producent Mike Mendel odszedł. Jestem zdruzgotany. Serce mi pęka dla jego rodziny. Nie wiem, co bez Ciebie zrobię, Mike. Jestem zniszczony... "

Zobacz także: Wiemy, ile odcinków będzie mieć 4. sezon "Ricka i Morty'ego"

Jak podaje Deadline, stacja Adult Swim również wystosowała oświadczenie, w którym poinformowała o śmierci Michaela Mendela:

"

Wszyscy z Adult Swim są zdruzgotani odejściem Mike'a Mendela. Mike był sercem całej rodziny "Ricka i Morty'ego", będzie nam brakować jego talentu i dowcipu. Mike był szanowanym zdobywcą nagród Emmy, producentem z 25-letnim doświadczeniem w branży, który pokierował i wspierał pokolenia artystów, pisarzy i twórców, a jego nieobecność odczuje cała społeczność. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom w tym trudnym czasie. "

"Rick i Morty" i "Simpsonowie" nie były jedynymi dziełami, nad którymi pracował mężczyzna. Mendel miał na swoim koncie współpracę z takimi produkcjami jak: "Przerysowani", "Jerry Maguire", "Sit Down, Shut Up" czy "Good Vibes".

Zobacz także: Taika Waititi w pierwszym fragmencie 4. sezonu serialu "Rick i Morty"

Tagi: Simpsonowie Rick i Morty