J. Michael Mendel nie żyje. Był producentem "Ricka i Morty'ego" i "Simpsonów"

24.09.2019 09:01
Producent Ricka i Mortyego nie zyje|undefined Fot. . kadr z wideo Rick's Sacrifice | Rick and Morty | Adult Swim/YouTube

Słynny producent, który był najlepiej znany z pracy przy takich serialach jak "Rick i Morty" i "Simpsonowie", zmarł w wieku 54 lat.

J. Michael Mendel był zdobywcą 4 nagród Emmy za "Simpsonów" i "Ricka i Morty'ego". Od 2013 roku mężczyzna był związany z platformą Adult Swim, która jest odpowiedzialna za "Ricka i Morty'ego". Stacja wyemitowała oświadczenie, w którym nazwała Mendela "sercem" całego zespołu i popularnego animowanego serialu.

J. Michael Mendel nie żyje. Był producentem "Simpsonów" i "Ricka i Morty'ego"

J. Michael Mendel miał 54 lata. Justin Roiland, twórca serialu "Rick i Morty", opublikował kilka słów na Twitterze na temat jego kolegi:

Mój przyjaciel, partner i producent Mike Mendel odszedł. Jestem zdruzgotany. Serce mi pęka dla jego rodziny. Nie wiem, co bez Ciebie zrobię, Mike. Jestem zniszczony...

Zobacz także: Wiemy, ile odcinków będzie mieć 4. sezon "Ricka i Morty'ego"

Jak podaje Deadline, stacja Adult Swim również wystosowała oświadczenie, w którym poinformowała o śmierci Michaela Mendela:

Wszyscy z Adult Swim są zdruzgotani odejściem Mike'a Mendela. Mike był sercem całej rodziny "Ricka i Morty'ego", będzie nam brakować jego talentu i dowcipu. Mike był szanowanym zdobywcą nagród Emmy, producentem z 25-letnim doświadczeniem w branży, który pokierował i wspierał pokolenia artystów, pisarzy i twórców, a jego nieobecność odczuje cała społeczność. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom w tym trudnym czasie.

"Rick i Morty" i "Simpsonowie" nie były jedynymi dziełami, nad którymi pracował mężczyzna. Mendel miał na swoim koncie współpracę z takimi produkcjami jak: "Przerysowani", "Jerry Maguire", "Sit Down, Shut Up" czy "Good Vibes".

Zobacz także: Taika Waititi w pierwszym fragmencie 4. sezonu serialu "Rick i Morty"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.