Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez lądujący samolot. Jak doszło do nietypowego wypadku?

10.05.2020 11:57
Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez lądujący samolot. Jak doszło do nietypowego wypadku? Fot. . MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Nietypowy wypadek na lotnisku w Teksasie. Mężczyzna zginął, najprawdopodobniej potrącony przez lądujący samolot.

W czwartek wieczorem na lotnisku Austin-Bergstrom International Airport doszło do przedziwnego wypadku. Samolot z pasażerami z Dallas, podczas lądowania najprawdopodobniej potrącił mężczyznę, który wbiegł na pas startowy.

Przeczytaj także

Samolot potrącił człowieka

W trakcie manewru lądowania, pilot samolotu linii Southwest z pasażerami z Dallas dostrzegł na pasie startowym mężczyznę i szybko powiadomił o tym kontrolę lotów. Wiemy o tym z nagrania pilota z Wieżą Lotów.

– Wieża, wygląda że na pasie startowym jest człowiek.

– Gdzie dokładnie widzisz tego człowieka?

– Jest już za nami.

Przeczytaj także

Tragiczne lądowanie w Teksasie – nagranie z wieży lotów

Informacją podzieliły się amerykańskie media. W Internecie możemy znaleźć fragment programu informacyjnego CBS News, który dotarł do nagrania z wieży lotów. Usłyszymy w nim zapis rozmowy pilota z kontrolerem wieży lotów. 

Samolot potrącił człowieka? Przebieg wydarzeń

Po wylądowaniu maszyny, kontroler lotów powiedział pilotowi, że badany jest już pas startowy. Później, w komunikacie wydanym przez lokalny oddział policji, przekazano informację, że na pasie znaleziono ciało mężczyzny, z wyraźnym uszkodzeniem ciała. O 20.41 stwierdzono zgon. Poinformowano także, że nikomu z 59 pasażerów lotu nic się nie stało.

Obecnie trwa oficjalne śledztwo Federal Aviation Administration w sprawie nietypowej śmierci mężczyzny, a pilot oraz przedstawiciele linii lotniczej Southwest współpracują z agencją, aby poznać przebieg wypadków oraz przyczyny zaistniałej sytuacji.

Przeczytaj także

Oświadczenie lotniska

Jak wynika z informacji, udzielonych przez rzecznika prasowego lotniska, wszystko wskazuje na to, że poszkodowanemu udało się wkraść na teren lotniska i wbiec na pas startowy w najgorszym możliwym momencie.

Traktujemy to jako naruszenie przepisów bezpieczeństwa. Jest to pierwszy raz, gdy mieliśmy tego rodzaju wtargnięcie na pas startowy. Mieliśmy wcześniej okazjonalne nielegalne wtargnięcia na teren, ale nigdy nikt nie wbiegł na czynny pas startowy – powiedział rzecznik Bryce Dubee w rozmowie ze stacją ABC News.

Przeczytaj także

Samolot potrącił człowieka? Trwa śledztwo

Federal Aviation Administration oraz The Transportation Security Administration badają natomiast pojazd, w celu określenia czy mężczyzna zmarł w wyniku zetknięcia się z lądującą maszyną. Biorąc pod uwagę, że na zdjęciu opublikowanym przez CBS News można dostrzec wyraźne wgniecenie na silniki maszyny, jest to niezwykle prawdopodobne.

Czytaj także: Małpa na rowerze porwała dziecko. Szokujące wideo z Indonezji.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.