Pogoda
10.05.2020 11:57

Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez lądujący samolot. Jak doszło do nietypowego wypadku?

Nietypowy wypadek na lotnisku w Teksasie. Mężczyzna zginął, najprawdopodobniej potrącony przez lądujący samolot.

Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez lądujący samolot. Jak doszło do nietypowego wypadku?
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

W czwartek wieczorem na lotnisku Austin-Bergstrom International Airport doszło do przedziwnego wypadku. Samolot z pasażerami z Dallas, podczas lądowania najprawdopodobniej potrącił mężczyznę, który wbiegł na pas startowy.

Harrison Ford
Harrison Ford
Przeczytaj także Harrison Ford miał wypadek na pasie startowym. Wszczęto śledztwo w sprawie aktora

Samolot potrącił człowieka

W trakcie manewru lądowania, pilot samolotu linii Southwest z pasażerami z Dallas dostrzegł na pasie startowym mężczyznę i szybko powiadomił o tym kontrolę lotów. Wiemy o tym z nagrania pilota z Wieżą Lotów.

"

– Wieża, wygląda że na pasie startowym jest człowiek.

– Gdzie dokładnie widzisz tego człowieka?

– Jest już za nami. "

Plaża
Plaża
Przeczytaj także Śmierć spaceruje plażami Florydy. To protest przeciwko ich ponownemu otwarciu

Tragiczne lądowanie w Teksasie – nagranie z wieży lotów

Informacją podzieliły się amerykańskie media. W Internecie możemy znaleźć fragment programu informacyjnego CBS News, który dotarł do nagrania z wieży lotów. Usłyszymy w nim zapis rozmowy pilota z kontrolerem wieży lotów. 

Samolot potrącił człowieka? Przebieg wydarzeń

Po wylądowaniu maszyny, kontroler lotów powiedział pilotowi, że badany jest już pas startowy. Później, w komunikacie wydanym przez lokalny oddział policji, przekazano informację, że na pasie znaleziono ciało mężczyzny, z wyraźnym uszkodzeniem ciała. O 20.41 stwierdzono zgon. Poinformowano także, że nikomu z 59 pasażerów lotu nic się nie stało.

Obecnie trwa oficjalne śledztwo Federal Aviation Administration w sprawie nietypowej śmierci mężczyzny, a pilot oraz przedstawiciele linii lotniczej Southwest współpracują z agencją, aby poznać przebieg wypadków oraz przyczyny zaistniałej sytuacji.

rondo
rondo
Przeczytaj także Spektakularny wypadek łódzkiego kierowcy. Wzbił się w powietrze, ściął sosnę i przeleciał nad pomnikiem papieża [WIDEO]

Oświadczenie lotniska

Jak wynika z informacji, udzielonych przez rzecznika prasowego lotniska, wszystko wskazuje na to, że poszkodowanemu udało się wkraść na teren lotniska i wbiec na pas startowy w najgorszym możliwym momencie.

"

Traktujemy to jako naruszenie przepisów bezpieczeństwa. Jest to pierwszy raz, gdy mieliśmy tego rodzaju wtargnięcie na pas startowy. Mieliśmy wcześniej okazjonalne nielegalne wtargnięcia na teren, ale nigdy nikt nie wbiegł na czynny pas startowy – powiedział rzecznik Bryce Dubee w rozmowie ze stacją ABC News. "

pasażerowie samolotu w maskach przeciwko koronawirusowi
pasażerowie samolotu w maskach przeciwko koronawirusowi
Przeczytaj także Powiedział w samolocie, że ma koronawirusa, żeby nagrać viralowe wideo na YouTube'a. Takiej reakcji się nie spodziewał [WIDEO]

Samolot potrącił człowieka? Trwa śledztwo

Federal Aviation Administration oraz The Transportation Security Administration badają natomiast pojazd, w celu określenia czy mężczyzna zmarł w wyniku zetknięcia się z lądującą maszyną. Biorąc pod uwagę, że na zdjęciu opublikowanym przez CBS News można dostrzec wyraźne wgniecenie na silniki maszyny, jest to niezwykle prawdopodobne.

Czytaj także: Małpa na rowerze porwała dziecko. Szokujące wideo z Indonezji.

Czy jest to najdziwniejsza przyczyna śmierci o jakiej słyszałaś/słyszałeś?

Tagi: Newsy