Microsoft sprzedaje w Polsce używane konsole

Michał Tomaszkiewicz
27.05.2016 16:04
Microsoft sprzedaje w Polsce używane konsole Fot. materiały prasowe

W dużych sklepach z elektroniką można kupić zapakowane w nowe pudełka używane konsole Xbox One – sprzęt pochodzi bezpośrednio od Microsoftu. Co ciekawe, ceny urządzeń z odzysku bywają wyższe, niż nowych konsol.

W teorii powinno być odwrotnie i używany Xbox One miał kosztować około 100 zł mniej, niż model wprost z fabryki. W zależności od wersji odnowiony sprzęt wyceniony jest na 1499 zł lub 1899 zł (model z sensorem Kinect). Praktyka pokazuje, że oferowane w ramach promocji „nówki” (często z większym dyskiem twardym) potrafią kosztować nawet 1200 zł.

Używana konsola, zanim trafi do sklepu do ponownej sprzedaży, jest przez Microsoft dokładnie sprawdzana i w razie potrzeby naprawiana – źródłem pochodzenia urządzeń są zwroty gwarancyjne. Producent zaznacza, że sprzęt może nosić wyraźne ślady użytkowania w postaci rys na obudowie – małym drukiem podana jest na pudełku informacja o możliwości wystąpienia „drobnych kosmetycznych niedoskonałości”.

Używane konsole objęte są dokładnie tą samą, 24-miesięczną gwarancją, co nowe egzemplarze. Microsoft przygotował kilka zestawów, różniących się między sobą dołączonymi tytułami gier (wybór wydaje się być nieco atrakcyjniejszy, niż w przypadku nowych urządzeń).

W sprzedaży znalazły się następujące kompilacje:

  • Xbox One z dyskiem 500 GB i grą Minecraft
  • Xbox One z dyskiem 500 GB i grami FIFA 16 i Minecraft
  • Xbox One z dyskiem 500 GB i grami Call of Duty: Ghosts i Minecraft
  • Xbox One z dyskiem 500 GB i grami Far Cry 4, Watch Dogs i Rayman Legends
  • Xbox One z dyskiem 500 GB, sensorem Kinect i grami Kinect Sports Rivals, Dance Central Spotlight i Zoo Tycoon

W pudełku oprócz samej konsoli (dostępna jest tylko wersja z dyskiem 500 GB) znajduje się jeszcze kontroler bezprzewodowy, kabel High Speed HDMI, zasilacz sieciowy i 2 karty umożliwiające korzystanie z Xbox Live Gold przez odpowiednio 14 dni i 3 miesiące.

Osoby, które zdecydują się na zakup droższej wersji otrzymają także oczywiście sensor Kinect.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Pudełka z używanymi konsolami są odpowiednio oznakowane – przy górnej krawędzi znajduje się linia napisów informująca, że mamy do czynienia z „produktem odnowionym”. Jak jednak pokazują pierwsze dni sprzedaży, sieci sklepów niechętnie podkreślają tę cechę oferowanego produktu.

Praktyka fabrycznego odnawiania urządzeń i sprzedawania ich w stanie „refurbished” nie jest nowa – najczęściej są to komputery zwrócone po przedsiębiorstwie po wygaśnięciu okresu leasingu. Atrakcyjna cena używanego sprzętu sprawia, że oferty tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem.

Apple chciało sprzedawać odnowione telefony iPhone w Indiach, kraj ten jednak nie pozwolił na import używanej elektroniki. Tim Cook, szef producenta z Cuppertino, próbował zmiękczyć postawę hindusów podczas oficjalnej wizyty. Zostanie ona jednak zapamiętana raczej ze względu na incydent, jaki zdarzył się w oficjalnym sklepie Apple.

Co sądzicie o sprzedawaniu w sklepach używanych konsol?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.