Pogoda
05.05.2020 14:04

Nie żyje gwiazda serialu "Gra o Tron". Aktor odszedł niespodziewanie w wieku 65 lat

W wieku 65 lat po krótkiej chorobie zmarł BJ Hogg. Aktor zagrał między innymi w popularnym serialu "Gra o Tron" oraz "Dance Lexie Dance" nominowanym do Oscara.

Gra o Tron
foto: EAST NEWS

BJ Hogg, a tak naprawdę William Henry Brian Hogg to aktor z Irlandii Północnej, który zasłynął rolą w serialu komediowym BBC "Give My Head Peace". Zagrał w nim rolę Biga Mervyna.

Nie żyje BJ Hogg. Aktor znany z serialu "Gra o Tron"

Fani "Gry o Tron" zapamiętają Hogga jako Addama Marbranda. Aktor wcielił się w rycerza oddanego służbie Tywina Lannistera. Oprócz tego artysta zagrał także w produkcji "Upadek" z 2013 roku. W serialu wystąpił jako Ian Kay.

Jak czytamy na independent.co.uk, BJ Hogg zmarł 30 kwietnia 2020 roku w dzień swoich 65 urodzin. Mężczyzna odszedł po krótkiej chorobie, o której nie podano więcej szczegółow. O śmierci aktora poinformował jego agent, Geff Stanton:

"

Był wspaniałym człowiekiem, wielką osobowością i świetnym aktorem. Jego rodzina musi być załamana, składam jego bliskim kondolencje prosto z serca. "

Hogg miał na koncie również tytułową rolę w filmie krótkometrażowym "Dance Lexie Dance". Produkcja otrzymała nominację do Oscara. 

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix i KIPA przeznaczą 2,5 miliona złotych na pomoc polskim filmowcom w dobie koronawirusa
Tagi: News Gra o tron