Pokemon GO oficjalnie w Polsce!

Michał Tomaszkiewicz
16.07.2016 12:14
|north Fot. zrzut ekranu

Doczekaliśmy się polskiej premiery Pokemon GO. Grę mogą pobrać wprost ze sklepu z aplikacjami właściciele smartfonów z Androidem i iPhone’ów.

Aby pobrać grę, wystarczy kliknąć na nazwie sklepu Google Play lub Apple App Store, zalogować się, kliknąć „Zainstaluj” i wybrać urządzenie, na którym ma pojawić się Pokemon GO. Aplikacja zajmuje około 50 MB.

Uważajcie! Polscy oszuści naciągają na Pokemon GO. Ostrzeżcie dzieci i znajomych.

Jaki telefon trzeba mieć do Pokemon GO? Właściciele Androida musza upewnić się, że ich smartfon działa pod kontrolą systemu w wersji 4.4 lub wyższej, aktywne połączenie z internetem, moduł GPS oraz żyroskop.

Wymagania sprzętowe Pokemon GO w przypadku telefonów Apple są następujące – iPhone 5 lub nowszy, iOS w wersji 8 lub nowszej, aktywne połączenie z internetem, włączona lokalizacja GPS. Niantic – twórcy gry – ostrzegają, że smartfony z jailbrakiem nie będą mogły uruchomić gry.

Warto rozważyć zakup banku energii – Pokemon GO błyskawicznie zużywa energię z baterii smartfona, do dłuższej gry trzeba podłączyć telefon do zewnętrznego źródła zasilania.

Jak grać w Pokemon GO? W poszukiwaniu stworków trzeba wybrać się na spacer. Część Pokemonów można znaleźć praktycznie wszędzie (także w miejscach, gdzie raczej nikt się ich nie spodziewa – najciekawsze zdjęcia z Pokemonami, także z kategorii „18+”, zamieściliśmy w tej galerii), niektóre występują tylko w ściśle określonych lokalizacjach lub o wybranych porach.

Jak dobrze znasz Pokemony? Sprawdź się w quizie!

Szukanie i łapanie Pokemonów to tyko część rozgrywki. Pokeballe – i inny pomagający w grze sprzęt – można otrzymać, odwiedzając Pokestopy. To lokalizacje, do których trzeba fizycznie podejść na odległość nie mniejszą niż 40 metrów.

Złapane Pokemony można trenować w Pokegymie – musi jednak on być kontrolowany przez naszą frakcję (gracze otrzymują wybierają spośród 3, dostępnych po osiągnięciu 5. poziomu).

Gracie już?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.