Pogoda
16.07.2016 12:14

Pokemon GO oficjalnie w Polsce!

Doczekaliśmy się polskiej premiery Pokemon GO. Grę mogą pobrać wprost ze sklepu z aplikacjami właściciele smartfonów z Androidem i iPhone’ów.

Pokemon GO oficjalnie w Polsce!
foto: zrzut ekranu

Aby pobrać grę, wystarczy kliknąć na nazwie sklepu Google Play lub Apple App Store, zalogować się, kliknąć „Zainstaluj” i wybrać urządzenie, na którym ma pojawić się Pokemon GO. Aplikacja zajmuje około 50 MB.

Uważajcie! Polscy oszuści naciągają na Pokemon GO. Ostrzeżcie dzieci i znajomych.

Jaki telefon trzeba mieć do Pokemon GO? Właściciele Androida musza upewnić się, że ich smartfon działa pod kontrolą systemu w wersji 4.4 lub wyższej, aktywne połączenie z internetem, moduł GPS oraz żyroskop.

Wymagania sprzętowe Pokemon GO w przypadku telefonów Apple są następujące – iPhone 5 lub nowszy, iOS w wersji 8 lub nowszej, aktywne połączenie z internetem, włączona lokalizacja GPS. Niantic – twórcy gry – ostrzegają, że smartfony z jailbrakiem nie będą mogły uruchomić gry.

Warto rozważyć zakup banku energii – Pokemon GO błyskawicznie zużywa energię z baterii smartfona, do dłuższej gry trzeba podłączyć telefon do zewnętrznego źródła zasilania.

Jak grać w Pokemon GO? W poszukiwaniu stworków trzeba wybrać się na spacer. Część Pokemonów można znaleźć praktycznie wszędzie (także w miejscach, gdzie raczej nikt się ich nie spodziewa – najciekawsze zdjęcia z Pokemonami, także z kategorii „18+”, zamieściliśmy w tej galerii), niektóre występują tylko w ściśle określonych lokalizacjach lub o wybranych porach.

Jak dobrze znasz Pokemony? Sprawdź się w quizie!

Szukanie i łapanie Pokemonów to tyko część rozgrywki. Pokeballe – i inny pomagający w grze sprzęt – można otrzymać, odwiedzając Pokestopy. To lokalizacje, do których trzeba fizycznie podejść na odległość nie mniejszą niż 40 metrów.

Złapane Pokemony można trenować w Pokegymie – musi jednak on być kontrolowany przez naszą frakcję (gracze otrzymują wybierają spośród 3, dostępnych po osiągnięciu 5. poziomu).

Gracie już?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry