Twórcy kostiumów do serialu "Mroczne materie" szyją nowe stroje dla lekarzy

30.03.2020 13:00
Twórcy kostiumów do serialu "Mroczne materie" szyją nowe stroje dla lekarzy Fot. materiały prasowe/HBO

Jak podaje portal Variety, kostiumografowie popularnego serialu HBO i BBC zaczęli pracować nad szyciem maseczek ochronnych do walki z koronawirusem w Wielkiej Brytanii.

Kostiumografowie pracujący nad serialem "Mroczne materie" dla HBO i BBC postanowili kontynuować współpracę, szyjąc nowe stroje dla lekarzy walczących z koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Inicjatywa nazwana "Helping Dress Medics" została przygotowana przez oddział kostiumografów z Cardiff w Walii. 

Twórcy kostiumów do seriali tworzą stroje dla lekarzy

Specjaliści od kostiumów zamierzają stworzyć nowe stroje dla lekarzy, które przekażą National Health Service (brytyjski Narodowy Fundusz Zdrowia) i najbliższym szpitalom. Jak sami tłumaczą w oficjalnym oświadczeniu na Go Fund Me:

To powinno przyspieszyć sprawy, obniżyć koszty i idealnie obniżyć zagrożenie zakażeniem do minimum. Pracujemy ze szpitalami w naszej okolicy i ustalamy, jakie stroje są najbardziej potrzebne. Natura wirusa powoduje, że nowa odzież operacyjna jest wyjątkowo potrzebna.

Przeczytaj także

Grupa została założona przez szefową departamentu kostiumów "Mrocznych materii", Dulcie Scott, a pomagają jej m.in. zwyciężczyni Emmy Caroline McCall oraz Fiona McCann, Ellie Munro, Jacqueline Sewry, Cathy Tate i Emma-Jane Weeks.

Inicjatywa rozpoczęła się w sobotę 28 marca, a grupa na początku chciała zdobyć 1500 funtów. Do poniedziałku (30 marca, ok. godziny 12) zdążyła zebrać 8305 funtów. Jeżeli chcecie pomóc w "Helping Dress Medics" to tutaj znajdziecie ich kampanię.

Jak napisała na stronie inicjatywy Dulcie Scott, już dzisiaj rozpoczynają prace nad tworzeniem nowej odzieży dla szpitali:

Pierwsza dostawa materiałów ma się pojawić jeszcze dzisiaj. Umiejętności naszych utalentowanych współpracowników i wasza pomoc oznacza, że jeszcze do końca tego tygodnia pracownicy NHS będą mieli wspaniałe nowe odzienie.   

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.