Pogoda
30.03.2020 13:00

Twórcy kostiumów do serialu "Mroczne materie" szyją nowe stroje dla lekarzy

Jak podaje portal Variety, kostiumografowie popularnego serialu HBO i BBC zaczęli pracować nad szyciem maseczek ochronnych do walki z koronawirusem w Wielkiej Brytanii.

Twórcy kostiumów do serialu "Mroczne materie" szyją nowe stroje dla lekarzy
foto: materiały prasowe/HBO

Kostiumografowie pracujący nad serialem "Mroczne materie" dla HBO i BBC postanowili kontynuować współpracę, szyjąc nowe stroje dla lekarzy walczących z koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Inicjatywa nazwana "Helping Dress Medics" została przygotowana przez oddział kostiumografów z Cardiff w Walii. 

Twórcy kostiumów do seriali tworzą stroje dla lekarzy

Specjaliści od kostiumów zamierzają stworzyć nowe stroje dla lekarzy, które przekażą National Health Service (brytyjski Narodowy Fundusz Zdrowia) i najbliższym szpitalom. Jak sami tłumaczą w oficjalnym oświadczeniu na Go Fund Me:

"

To powinno przyspieszyć sprawy, obniżyć koszty i idealnie obniżyć zagrożenie zakażeniem do minimum. Pracujemy ze szpitalami w naszej okolicy i ustalamy, jakie stroje są najbardziej potrzebne. Natura wirusa powoduje, że nowa odzież operacyjna jest wyjątkowo potrzebna. "

Zarazki
Zarazki
Przeczytaj także Jak szybko przenosimy zarazki? Inżynier NASA pokazał proces za pomocą świecącego proszku

Grupa została założona przez szefową departamentu kostiumów "Mrocznych materii", Dulcie Scott, a pomagają jej m.in. zwyciężczyni Emmy Caroline McCall oraz Fiona McCann, Ellie Munro, Jacqueline Sewry, Cathy Tate i Emma-Jane Weeks.

Inicjatywa rozpoczęła się w sobotę 28 marca, a grupa na początku chciała zdobyć 1500 funtów. Do poniedziałku (30 marca, ok. godziny 12) zdążyła zebrać 8305 funtów. Jeżeli chcecie pomóc w "Helping Dress Medics" to tutaj znajdziecie ich kampanię.

Jak napisała na stronie inicjatywy Dulcie Scott, już dzisiaj rozpoczynają prace nad tworzeniem nowej odzieży dla szpitali:

"

Pierwsza dostawa materiałów ma się pojawić jeszcze dzisiaj. Umiejętności naszych utalentowanych współpracowników i wasza pomoc oznacza, że jeszcze do końca tego tygodnia pracownicy NHS będą mieli wspaniałe nowe odzienie.    "

Chiny zidentyfikowały "pacjenta zero". Potwierdza to oficjalny raport
Chiny zidentyfikowały "pacjenta zero". Potwierdza to oficjalny raport
Przeczytaj także Chiny zidentyfikowały "pacjenta zero". Potwierdza to oficjalny raport

Co sądzicie o takiej pomocy w walce z koronawirusem?

Tagi: Seriale HBO koronawirus