Wybuch w bloku w Warszawie. Eksplodowała elektryczna hulajnoga?

09.06.2020 11:05
Wybuch w bloku w Warszawie. Eksplodowała elektryczna hulajnoga? Fot. DOBUSZYNSKI/Polska Press/East News

6 czerwca 2020 roku w jednym z bloków w Warszawie doszło do wybuchu. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że jego przyczyną mogła być eksplozja elektrycznej hulajnogi.

6 czerwca 2020 roku ok godziny 8:00 służby otrzymały zawiadomienie o wybuchu w mieszkaniu na drugim piętrze przy ul. Kłobuckiej w Warszawie.  Na miejsce udało się siedem zastępów straży pożarnej wraz z policją, karetkami pogotowia oraz pogotowiem energetycznym i gazowym.

Wybuch ładującej się hulajnogi prawdopodobną przyczyną wybuchu w warszawie

Na miejscu okazało się, że silny wybuch nastąpił na drugim piętrze. Lokal został doszczętnie zniszczony. Z obu stron mieszkania zostały wyłamane okna z framugami. Uszkodzona została również barierka balkonu oraz elewację.

Strażacy po przyjeździe zastali w środku mieszkania nieduży pożar, który ugasili.

Przeczytaj także

W lokalu znajdowała się kobieta z dwójką dzieci, która zdołała jednak sama wyjść z mieszkania. Ratownicy z pogotowia nie stwierdzili u nich poważnych obrażeń, ale zabrano ich do szpitala. W mieszkaniu były też zwierzęta domowe: pies i kot.

Całe mieszkanie uległo zniszczeniu, nie w wyniku pożaru, ale w wyniku wybuchu. Strażacy zabezpieczają konstrukcję

- powiedział Bartosz Maciąg z warszawskiej straży pożarnej dla portalu Halo Ursynów.

Jak dotąd nie udało się jednoznacznie ustalić, co było przyczyną wybuchu. W bloku przy Kłobuckiej nie ma instalacji gazowej. Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn pożaru może być hulajnoga elektryczna, która w czasie wybuchu była podłączona do ładowarki.

Są takie domysły, ale na chwilę obecną nie możemy tego potwierdzić

- mówi Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

To nie pierwszy taki przypadek w Polce. Hulajnogi elektryczne wybuchały już w Warszawie i Poznaniu, w którym eksplozja również wybiła szyby.

Zobacz również: Nie żyje 35-letnia gwiazda TV i YouTube’a. Zginęła jadąc hulajnogą elektryczną

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.