Nie żyje 35-letnia gwiazda TV i YouTube’a. Zginęła jadąc hulajnogą elektryczną

Michał Tomaszkiewicz
15.07.2019 10:20
Emily Emily Hartridge|undefined Fot. REX/JABPromotions/EAST NEWS

Emily Hartridge, prezenterka telewizyjna i znana twórczyni filmów w serwisie YouTube, została potrącona przez ciężarówkę gdy jechała hulajnogą elektryczną. Miała 35 lat.

Hulajnogi elektryczne są coraz powszechniejszym widokiem w polskich i europejskich miastach. To zasługa przede wszystkich wypożyczalni oferujących pojazd na minuty. Nowe pojawiają się niemal co tydzień.

Na taką popularność hulajnóg elektrycznych miasta (ani użytkownicy) nie są przygotowane. Obowiązujące w Polsce przepisy zobowiązują użytkowników takich pojazdów do jazdy po chodnikach, wśród pieszych, co biorąc pod uwagę, że hulajnogi potrafią rozpędzić się do 25 km/h, jest bardzo niebezpieczne.

Na potwierdzenie tej tezy nie trzeba było w Warszawie długo czekać. W stolicy doszło już do kilku potrąceń, wskutek których poszkodowani trafiali do szpitala. Obyło się co prawda bez poważniejszych obrażeń, jednak policja uznała, że to poturbowana kobieta była sprawczynią zdarzenia.

Przeczytaj także

Do śmiertelnego wypadku podczas jazdy hulajnogą elektryczną doszło w Londynie. Ofiarą okazała się być 35-letnia gwiazda telewizji i YouTube’a, Emily Hartridge.

Nie żyje Emily Hartridge. Zginęła jadąc hulajnogą elektryczną

Emily Hartridge rozpoczęła karierę publikując filmy w serwisie YouTube. Popularność przyniosła jej seria „10 powodów, dla których...”, prowadziła także program telewizyjny „Oh Shit I'm 30”.

Celebrytka została potrącona przez ciężarówkę, gdy jechała hulajnogą elektryczną. Okoliczności zdarzenia nie podano, nie wiadomo więc, jak doszło do wypadku.

Informację o śmierci Hartridge opublikowano na jej Instagramie. Jej fani przygotowywali się na zapowiadane spotkanie z idolką w londyńskim Green Park.

W Polsce trwają prace nad nowymi przepisami regulującymi przejazdy hulajnogami elektrycznymi. UTO (urządzenia transportu osobistego) mają według projektu poruszać się po ścieżkach rowerowych oraz – w wyjątkowych sytuacjach – po ulicach.

Zobacz także: Koniec bałaganu z hulajnogami elektrycznymi. Ministerstwo Infrastruktury kończy przygotowywać przepisy 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.