"Szybcy i wściekli" to wciąż potęga - 9. część pobiła pandemiczne rekordy popularności

05.07.2021 11:48
"Szybcy i wściekli" to wciąż potęga - 9. część pobiła pandemiczne rekordy popularności Fot. materiały prasowe/Universal Pictures

"Szybcy i wściekli 9" w końcu pojawili się w kinach, przynosząc GIGANTYCZNE zyski. Dość łatwo i znacząco pobili pandemiczne rekordy popularności, zostawiając konkurencję daleko w tyle.

Szybcy i wściekli nadal królują w kinach

Najnowsza odsłona serii "Szybcy i wściekli" będzie kolejną częścią franczyzy, która przekroczy próg 500 milionów dolarów przychodu z box-office. Według Deadline, stanie się to już w poniedziałek 5 lipca. To również oznacza, że to pierwszy hollywoodzki film debiutujący w trakcie pandemii, który przekroczy ten wynik, a trzeci łącznie - poprzednio chińskie produkcje "Hi, Mom" oraz "Detective Chinatown 3" zarobiły po kilkaset milionów. 

Polecamy

Obecnie film zarobił 491 milionów dolarów po niecałych dwóch tygodniach od premiery z czego ponad 100 milionów pochodziło z USA, a 374 miliony z pozostałych rynków. Warto zaznaczyć, że produkcja nie zadebiutowała jeszcze w Japonii, Włoszech, Niemczech i Francji, więc przekroczenie progu 500 milionów dolarów przychodu jest gwarantowane.

Film "Szybcy i wściekli 9" króluje na całym świecie - drugie miejsce zajął natomiast film "1921", propagandowa produkcja z Chin, która została przygotowana z okazji 100. urodzin komunistycznej partii.

Polecamy

Recenzje filmu "Szybcy i wściekli 9" są bardzo różne, ale jednak więcej jest tych pozytywnych - te skupiają się głównie na pochwałach za świetne sceny akcji, a jednocześnie zachowaniu "serducha", za które fani kochają serię. Inni twierdzą zaś, że twórcy już całkowicie odlatują i logika została wyrzucona z serii przez okno (co dla wielu osób również będzie zaletą).

Reżyserem "Szybkich i wściekłych 9" jest Justin Lin, natomiast w głównych rolach wystąpią: Vin Diesel, John Cena, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Jordana Brewster, Nathalie Emmanuel, Cardi B, Sung Kang, Helen Mirren oraz Charlize Theron. Produkcja zadebiutowała w polskich kinach 25 czerwca 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.