John Cena z "Szybkich i wściekłych 9" przeprosił Chiny za to, że "nazwał Tajwan krajem"

26.05.2021 10:24
John Cena z "Szybkich i wściekłych 9" przeprosił Chiny za to, że "nazwał Tajwan krajem" Fot. PictureGroup/Sipa USA/East News

Promocja "Szybkich i wściekłych 9" ruszyła pełną parą - niestety John Cena wpadł w tarapaty, kiedy nazwał Tajwan krajem. Aktor/wrestler przeprosił Chiny za swoją "wpadkę".

John Cena przeprosił Chiny za nazwanie Tajwanu krajem

Gwiazdor nadchodzących "Szybkich i wściekłych 9" przeprosił Chiny za to, że nazwał Tajwan krajem. John Cena wytłumaczył, że się przejęzyczył z powodu zmęczenia przez ogromną ilość udzielanych przez niego wywiadów. Wyspa jest obecnie zarządzana przez Republikę Chin i przez większość mieszkańców Chin jest uznawana za jej część.

Polecamy

Cena udostępnił swoje wideo w aplikacji Weibo, gdzie przeprosił formalnie płynnym mandaryńskim - języka nauczył się w trakcie swojej kariery wrestlerskiej. Wideo zobaczycie tutaj:

Jak nietrudno się domyślić, John Cena jest teraz krytykowany przez widzów z USA i Europy, którzy nie patrzą przychylnie na "kłanianie się" aktora przed chińskimi władzami. Wystarczy spojrzeć na współczynnik łapek w górę pod wideo na YouTubie. 

Polecamy

Sprawa Hollywood i Chin jest obecnie dość gorącym tematem w świecie rozrywki. Z całego faktu naśmiewali się twórcy "South Park" w m.in. genialnym odcinku "Band In China", NBA zostało praktycznie wyparte z kraju, kiedy menadżer drużyny Houston Rockets postanowił publicznie wesprzeć Hongkong, a Michael Bay i jego filmy "Transformers" są krytykowane za korzystanie z chinskch aktorów i osadzania fragmentu filmu w Chinach z powodów czysto komercyjnych.

Cena nazywając Tajwan "krajem" przykuł uwagę chińskiej partii, która obecnie mierzy się z tajwańską walką o demokratyczną niepodległość. Krótko mówiąc, to spowodowało, że niejako wskazał wsparcie dla tej walki, co nie spodobało się Chinom.

Jak nietrudno się domyślić, Universal Studios i międzynarodowi dystrybutorzy filmu wolą mieć po swojej stronie Chińską Republikę Ludową, aniżeli Tajwan. My wiemy jedynie, że "Szybcy i wściekli 9" zadebiutują już 25 czerwca 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.