Jaki horror jest najpopularniejszy w Teksasie? Powstała infografika przedstawiająca ulubione filmy grozy poszczególnych stanów USA

Sergiusz Kurczuk
19.10.2018 14:44
Jaki horror jest najpopularniejszy w Teksasie? Powstała infografika przedstawiająca ulubione filmy grozy poszczególnych stanów USA Fot. kadr z filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną

Jeśli zastanawialiście się, które horrory są najpopularniejsze w konkretnych stanach USA, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł. 

Kino grozy przeżywa ostatnio odrodzenie. Wszystko za sprawą amerykańskich produkcji, które zarabiają miliony dolarów na całym świecie. Horrory zawsze były najpopularniejsze w Hollywood, ale ostatnio widzowie przychylniejszym okiem patrzą na filmy, w których krew leje się strumieniami, śmiertelnicy uciekają przed zombie, a duchy są czymś na porządku dziennym. Portal Streaming Observer postanowił sprawdzić, jak wysokie jest zainteresowanie horrorem w USA i które tytuły są najpopularniejsze w poszczególnych stanach. tego kraju. 

Horrory - które są najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych? 

Pomysłodawcy badania postanowili zrobić mały research i na jego podstawie powołać do życia ciekawą infografikę, która przypisuje konkretne tytuły kina grozy mieszkańcom konkretnych stanów USA. Jeśli zastanawiacie się, jak tego dokonali, cytujemy wypowiedź autorów mapy. 

Używając danych z Rotten Tomatoes, ankiet Amazon MTurk i innych poublicznych źródeł informacji, stworzyliśmy listę najpopularniejszych horrorów wszech czasów. Potem razem z Mindnet Analytics, przy wykorzystaniu Google Trends, udało nam się zgromadzić dane, odpowiadające na pytanie na punkcie jakich horrorów mieszkańcy każdego ze stanów mają obsesję i jak to jest powiązane z ich sąsiadami.  

Niektóre wyniki badania nie zaskakują. W Teksasie najpopularniejszy jest oczywiście film „Teksańska masakra piłą mechaniczną”,  w Maryland, gdzie rozgrywa się akcja „Blair Witch Project”, wygrywa właśnie ten horror. Jednak nie wszystkie tytuły można w ten sposób powiązać z poszczególnymi stanami. Dlaczego najchętniej oglądanym filmem grozy w Connecticut jest „Labirynt Fauna”, a w Kalifornii „Sierociniec”? Na te pytania trudno znaleźć odpowiedź. Poniżej prezentujemy pełne wyniki badań.

Streaming Observer Fot. foto:Streaming Observer
Streaming Observer Fot. foto: Streaming Observer

Horrory na Netflix - które są najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych? 

Na podobny pomysł wpadł nie tylko portal Streaming Observer. Serwis Reviews.org postanowił stworzyć podobną infografikę, ale zawęził tytuły seriali grozy, do produkcji dostępnych na platformie Netflix. Na drugiej mapie wyniki badań oczywiście znacznie się różnią. Metodologia pracy była bardzo podobna jak w przypadku konkurencji. Twórcy infografiki sprawdzili wszystkie pozycje figurujące na Netfliksie w kategorii „Horror”. Potem wykorzystano narzędzie Google Trends, by sprawdzić najpopularniejsze tytuły w konkretnych stanach. 

Niektóre konkluzje się pokrywają. Na przykład „Miasteczko Twin Peaks” osadzone w stanie Waszyngton, właśnie tam jest najczęściej oglądanym serialem grozy z Netfliksa. Ale z drugiej strony Na Florydzie, gdzie rozgrywa się „Dexter”, wcale nie wygrał serial o dobrym seryjnym zabójcy tylko spin-off „Pamiętników wampirów” zatytułowany „The Originals”. Oto cała mapa autorstwa Reviews.org. 

Reviews.org Fot. foto: Reviews.org

Obie mapy mogą być inspiracją dla osób, które szukają pozycji na listę horrorów na zbliżające się Halloween. Zawsze można skorzystać też z propozycji Roba Zombie albo wybrać się do kina na najnowsze horrory, które ukażą się w multipleksach w okolicach święta strachów.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.