"Annabelle wraca do domu" - pojawiły się pierwsze recenzje nowej części horroru

19.06.2019
Aktualizacja: 19.06.2019 10:13
Annabelle wraca do domu|undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiły się pierwsze opinie na temat horroru "Annabelle wraca do domu". Czy nowa produkcja osadzona w świecie "Obecności" przerazi fanów kina grozy?

W 2013 roku zadebiutował film Jamesa Wana "Obecność". Produkcja cieszyła się takim uznaniem, że nie tylko powstał sequel, ale również spin-off. I to nie jeden. W ciągu kilku lat stworzono całe uniwersum, w którym rozgrywają się horrory o przerażających zjawach. Jedną z popularniejszych postaci tego kinowego świata jest nawiedzona lalka Annabelle, która doczekała się 3. części solowego filmu. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje filmu "Annabelle wraca do domu".

"Annabelle wraca do domu" - pierwsze recenzje horroru

Do premiery kolejnego spin-offu "Obecności" pozostało jeszcze kilka dni, ale szczęśliwcy mogli obejrzeć film wcześniej. Mowa oczywiście o dziennikarzach filmowych, którzy mieli okazję uczestniczyć w pokazie przedpremierowym horroru. Czy produkcja dorównuje poprzednim częściom? Według Erica Eisenberga z portalu CinemaBlend film jest solidną kontynuacją serii.

To ekscytujące. W końcu mogę powiedzieć, że "Annabelle wraca do domu" jest świetna - ugruntowuje pozycję trylogii, która z sequela na sequel staje się coraz lepsza. Obsada jest fantastyczna, masakra z potworami i zaskakująco przejrzysta, a całe doświadczenie jest naprawdę fajne. To naprawdę wielka wygrana dla całego uniwersum "Obecności".

Erik Davis z Fandango ma podobne przemyślenia na temat najnowszego horroru. Co ciekawe, porównał film do komedii przygodowej "Zwariowana noc" z 1987 roku.

"Annabelle wraca do domu" jest jak horrorowa wersja filmu "Zwariowana noc" i to naprawdę cholernie dobra zabawa. Przerażające sceny się nie powtarzają, wątki humorystyczne są idealnie wyważone i w produkcji jest mnóstwo przerażających istot, które was wystraszą. Ponadto uwielbiam filmy, w których nianie ratują całą sytuację.

Chociaż Jonathan Barkan z Dread Central nie zagłębiał się w szczegóły, jak jego kolega po fachu, przekaz jest bardzo podobny.

Pokochałem ten film. To prawdziwa petarda i nie ma słów, żebym bardziej zarekomendował ten horror!

Silas Lesnick z Moviebill, który jest również wielkim fanem serii, też uważa, że miłośnicy kina grozy będą zadowoleni.

Jestem podekscytowany, mogąc donieść, że "Ananbelle wraca do domu" jest świetna! Sprytny scenariusz, fantastyczne role aktorskie i poszerzenie uniwersum "Obecności" w naprawdę pomysłowy sposób. Przede wszystkim w tym filmie jest jednak tona zabawy!

Z kolei Eric Francisco z  Inverse uważa, że najnowszy spin-off jest najlepszym horrorem w całym uniwersum Wana.

"Annabelle wraca do domu" to przeszywający klimat, który cementuje serię "Obecność", jako najlepszy horror, z którym miałem do czynienia w jej ramach. W zakazanym pokoju jest o wiele więcej niż tylko salonowe sztuczki.

Jak widać, krytycy są zgodni. "Annabelle wraca do domu" ma szansę zostać najlepszym horrorem w całej serii. Co jednak na temat filmu powiedzą przeciętni widzowie?

Przeczytaj także

"Annabelle wraca do domu" - kiedy premiera?

Miłośnicy horroru będą mogli niedługo na własne oczy przekonać się, czy 3. część historii o nawiedzonej lalce naprawdę jest tak dobra, jak mówią dziennikarze filmowi. Światowa premiera horroru została zaplanowana na 20 czerwca 2019 roku. Polscy widzowie będą musieli poczekać trochę dłużej. W rodzimych kinach "Annabelle wraca do domu" pojawi się dopiero 12 lipca.

Zobacz też: Nowe przerażające duchy w kolejnym zwiastunie "Annabelle wraca do domu"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.