"Aquaman 2" i "Shazam! 2" znowu zostały opóźnione. DC wycina z filmu Amber Heard?

25.08.2022 10:22
"Aquaman 2" i "Shazam! 2" znowu zostały opóźnione. DC wycina z filmu Amber Heard? Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Zamieszania w Warner Bros. Discovery ciąg dalszy - firma niedawno kompletnie skasowała film "Batgirl", a teraz zaczęła kombinować z datami premier swoich nadchodzących produkcji.

Aquaman 2 i Shazam 2 ponownie opóźnione. Chodzi o Amber Heard?

Jak podaje Deadline, Warner Bros postanowiło nieco pokombinować z datami premier swoich nadchodzących filmów - pierwszy w kolejce jest "Aquaman and the Lost Kingdom", który "potrzebuje więcej czasu w post-produkcji", co poskutkowało przeniesieniem daty premiery z 17 marca na 25 grudnia 2023 roku!

Polecamy

Ta 9 miesięczna obsuwa zapewni twórcom znacznie więcej czasu, niż potrzebują na "usunięcie" z filmu Amber Heard (tudzież zmarginalizowanie jej roli do minimum). Deadline jednak twardo twierdzi, że chodzi tu tylko i wyłącznie o pieniądze - pierwszy "Aquaman" zadebiutował w grudniu 2018 roku i zarobił ponad miliard dolarów, więc czemu Warner miałby nie chcieć powtórzyć tego sukcesu (zwłaszcza, że pierwotnie film miał się pojawić w grudniu 2022 roku)?

To oczywiście poskutkowało efektem domino, który dotknął również "Shazama! Gniewu bogów". Ten przejął po "Aquamanie 2" marcową datę premiery, dzięki czemu nie będzie musiał rywalizować z "Avatarem 2". Do tego "The Batman" z marcową datą premiery przyniósł ponad 770 milionów dolarów przychodu, więc Warner liczy pewnie na podobny obrót sprawy w przypadku kontynuacji przygód rodzinki superbohaterów.

Polecamy

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że horror Michaela Chavesa "Zakonnica 2" pojawi się w kinach 8 września 2023 roku, a będący adaptacją powieści Stephena Kinga "Salem's Lot" stracił datę premiery - pierwotnie miał zadebiutować 21 kwietnia 2023 roku, a teraz jego data premiery to "TBD" (ale nadal w 2023 roku). 

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, te decyzje są podobno podyktowane względami finansowymi, a także zmianą szefostwa w Warner Bros. po połączeniu z Discovery. Biorąc pod uwagę fakt, jak daleko jesteśmy nadal od opisywanych produkcji, to nie przywiązujcie się do tych dat premier. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.