"Avengers": scenarzyści "Infinity War" i "Endgame" zdradzili odrzucone pomysły z filmów Marvela

25.10.2019 11:33
Avengers: Infinity War|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Christopher Markus i Stephen McFeely - scenarzyści dwóch ostatnich części "Avengers" opowiedzieli o pomysłach, które nie weszły do filmów Marvela.

Powstawanie filmu to złożony proces, który wymaga podejmowania wielu słusznych decyzji na każdym etapie, od scenariusza począwszy. Szczególnie, kiedy mowa o tak skomplikowanym bycie jak kinowe uniwersum Marvela. Często twórcy są zmuszeni odrzucić wiele ciekawych pomysłów. Nie inaczej było w przypadku "Avengers: Infinty War" i "Avengers: Endgame". Scenarzyści obu produkcji postanowili zdradzić niewykorzystane koncepcje.

"Avengers: Infinity War" - scenarzyści filmu o  niewykorzystanym pomyśle

Christopher Markus i Stephen McFeely obyli rozmowę z portalem IGN, w której opowiedzieli, jaka scena finalnie nie pojawiła się w scenariuszu "Infinity War". Dotyczyła Kapitana Ameryki, ale nie spodobała się szefowi Marvel Studios Kevinowi Feigemu. Markus wspomniał dlaczego.

To była scena, w której Widow, Falcon i Cap ukrywali się po Civil War i właśnie skończyli dużą walkę z kryminalistami. Cap jadł purée ziemniaczane, a Falcon mówi: "Krwawisz do swojego purée". Spojrzał na niego w stylu: "Tak, krwawię do swojego purée". Pamiętam, jak Kevin powiedział "krwawi do swojego purée?! Nie chcę tego widzieć!". Tak... Może trochę przegięliśmy.

Akcja nigdy nienakręconej sceny działa się w okresie Secret Avengers, kiedy ścigani przez rząd USA członkowie drużyny ukrywali się przed prawem, nadal walcząc ze złem.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgmae" - scenarzyści filmu o  niewykorzystanym pomyśle

To jednak nie wszystko. Markus odbył również rozmowę z Cinemablend. Opowiedział w niej o innej niestworzonej scenie tym razem pochodzącej z "Endgame". Pomysł dotyczył Hulka i jednego z Kamieni Nieskończoności.

Właściwie napisaliśmy wersję przed powstaniem sceny, w której Ancient One w spowolnionym tempie wybija z Hulka ciało astralne Bannera, był fragment, w którym Banner rozmawia z Hulkiem. Nigdy jej nie nagraliśmy, ale to całkiem fajna rzecz, zobaczyć ich interakcję na ekranie.

Mowa oczywiście o fragmencie "Endgame", w którym Avengers cofnęli się w czasie, by odzyskać Kamienie Nieskończoności. Kamień Czasu podczas Bitwy o Nowy Jork przebywał pod opieką Ancient One i to właśnie Hulk miał za zadanie wyperswadować liderce magów oddanie artefaktu.

Przeczytaj także

Jak widać, twórcy filmów Marvela mieli wiele ciekawych pomysłów, które z różnych powodów ostatecznie nie zostały przeniesione na duży ekran.

Przeczytaj także

Zobacz też: Scenarzyści i reżyserzy "Avengers: Endgame" inaczej interpretują wątek Kapitana Ameryki. Co naprawdę stało się ze Stevem Rogersem?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.