"Batgirl" została anulowana. Film był praktycznie gotowy, co się wydarzyło?

04.08.2022 10:53
"Batgirl" została anulowana. Film był praktycznie gotowy, co się wydarzyło? Fot. materiały prasowe/HBO Max

Zaskakująca decyzja Warner Bros. Discovery ws. "Batgirl" pojawiła się niespodziewanie i skonfundowała nie tylko twórców i aktorów, ale też właściwie cały przemysł filmowy.

Warner Bros. usunął film Batgirl, chociaż ten był praktycznie gotowy

Warner Bros. Discovery potwierdziło, że film "Batgirl" został oficjalnie anulowany i nie ujrzy światła dziennego. Jak podaje Deadline, powodem mają być luki prawne, które pozwolą firmie na niezanotowanie kilku strat - wszystko przez to, że niedawno doszło do zmiany właścicieli ze względu na połączenie Warnera i Discovery. Film "Batgirl" kosztował firmę około 70 milionów dolarów (chociaż plotkuje się o kwocie wynoszącej ponad 100 milionów).

Polecamy

Innym, znacznie mniej skomplikowanym powodem, jest fakt, że WBD postanowiło ponownie skupić się na premierach kinowych, a nie na filmach w streamingu, co WarnerMedia zaczęło robić powoli pod reżimem poprzedniego prezesa, Jasona Kilara. Plus bardzo prawdopodobne, że filmy DC będą mocno uzależnione od wydarzeń z filmu "The Flash", który zadebiutuje dopiero w czerwcu 2023 roku ("Batgirl" miała się pojawić w 2022 roku).

Oprócz tego, skasowanie filmu z latynoską aktorką Leslie Grace nie jest zbyt dobrym ruchem wizerunkowym ze strony Warner Bros. Discovery. Firma wytłumaczyła jednak bardzo szybko w oficjalnym oświadczeniu, że to definitywnie nie jest ze sobą powiązane"

Decyzja o nie wypuszczeniu "Batgirl" jest spowodowana strategiczną zmianą w naszym podejściu do uniwersum DC i platformy HBO Max. Leslie Grace to niezwykle utalentowana aktorka i ta decyzja, nie jest podyktowana jej występem. Jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni twórcom "Batgirl" i "Scooba!" za pracę, którą wykonali, a przy okazji liczymy, że niedługo będziemy mogli współpracować przy innych projektach.
Polecamy

Głos w sprawie zabrała sama Leslie Grace, która podziękowała za możliwość pracy przy takim projekcie, skutecznie ukrywając jakiekolwiek animozje wobec WBD:

Jestem dumna z tego, jak wiele miłości, wiary i ciężkiej pracy wykonała nie tylko nasza obsada, ale też cała załoga przez te 7 miesięcy pracy w Szkocji. Jestem niesamowicie podekscytowana, że mogłam pracować z absolutnymi legendami przemysłu i nawiązałam znajomości, które będę kultywowała przez lata. Dziękuję wszystkim fanom Batgirl, którzy pozwolili mi założyć pelerynę i zostać (jak powiedziała sama Babs) "moją własną bohaterką". Batgirl na wieki!
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.