Blues Brothers jako Faceci w czerni ratują E.T. przed szturmowcami, Predatorem i Obcym. Zobacz zabawny mashup

Sergiusz Kurczuk
01.03.2019 15:31
MIB: Men In Blues|undefined Fot. kadr z filmu MIB: Men In Blues

Twórca przeróbek Fabrice Mathieu postanowił połączyć trzy znane serie filmowe i powołać niesamowity mashup zatytułowany "MIB: Men In Blues". Jak prezentuje się krótkometrażowy crossover?

Żyjemy w czasach prawdziwego miszmaszu popkulturowego. Internet jest potężnym narzędziem, które umożliwia fanom słynnych serii na crossovery, o których tylko można pomarzyć. Fabrice Mathieu postanowił powołać do życia kolejną przeróbkę popularnych produkcji. Tym razem motywem przewodnim są kosmici i... blues. Jak bohaterowie "Blues Brothers" radzą sobie w roli Facetów w czerni?

"MIB: Men In Blues" - mashup "Blues Brothers" i filmów o kosmitach

Fabrice Mathieu od wielu lat zajmuje się produkowaniem wszelkiego rodzaju przeróbek znanych filmów. Kilkukrotnie pisaliśmy o jego dziełach, między innymi o „Far Alamo”, będącym połączeniem słynnych westernów z "Żołnierzami kosmosu", znanych aktorach ukazanych jako zombie oraz "Gwiezdnych Wojnach" dziejących się w świecie Alfreda Hitchcocka. Tym razem na warsztat wziął najbardziej popularne filmy dotyczące istot pozaziemskich. Francuski filmowiec zauważył podobieństwo głównych bohaterów "Blues Brothers" do agentów organizacji MIB ukazanych w serii "Faceci w czerni". Czy Men in Blues zdołają ochronić E.T. przed czyhającymi na niego kosmicznymi zagrożeniami?

Przeczytaj także

Głównym bohaterem jest Agent J (John Belushi), który trafił do więzienia za szmuglowanie nielegalnych kosmitów na Ziemię. Po odbyciu kary wraca do pracy w MIB. Pierwszą misja po wyjściu na wolność polega na ochronie E.T., więc wspólnie z partnerem udaje się do Raya Charlesa po potrzebny ekwipunek. Agenci wyruszają na akcję ratunkową. Czy uda im się ją wykonać?

W krótkometrażowym filmie wykorzystano fragmenty takich filmów, jak trzy części "Facetów w czerni", "Blues Brothers" i "Blues Borthers 2000", "Coś" Johna Carpentera, dwie pierwsze części "Predatora" i "Critters", "Obcych", "Niepamięci", dwie części "Skyline", "Mars atakuje!", "Without Warning", "Powrotu Jedi", "Strażników Galaktyki", "E.T." oraz "Bliskich spotkań trzeciego stopnia".

"Men in Black: International" - kiedy premiera?

"MIB: Men In Blues" to humorystyczna rozgrzewka przed powrotem prawdziwych Facetów w czerni. Już 14 czerwca 2019 roku do kin wejdzie spin-off serii, opowiadający o europejskim oddziale agencji MIB. Mowa o "Men in Black: International" z Chrisem Hemsworthem i Tessą Thompson w rolach głównych. Czy w produkcji pojawią się odniesienia do klasyki kina science fiction? Przekonamy się za jakiś czas.

>>Zobacz też: Zobacz zwiastun-mem filmu „Avengers: Infinity War”<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.