Bracia Sekielscy zrobią trzeci film o pedofilii w Kościele. Będzie o Janie Pawle II

15.05.2020 12:31
Jan Paweł II|undefined Fot. GALAZKA/SIPA/East news

„Zabawa w chowanego”, kontynuacja szokującego dokumentu „Tylko nie mów nikomu” o przypadkach pedofilii w polskim kościele, będzie można obejrzeć w serwisie YouTube 16 maja 2020 roku od godz. 10:00. Bracia Sekielscy zdradzili, że nagrają trzecią część serii. Będzie o Janie Pawle II.

Bracia Sekielscy udowodnili, że dzięki wsparciu internautów można realizować niezależne, ważne społecznie tematy, które dla wielu redakcji wydawały się być zbyt śmiałymi, szczególnie w perspektywie przyszłych stosunków z władzą świecką i kościelną.

W zamian za wpłacone w ramach zbiórki pieniądze internauci otrzymali dokument, który wstrząsnął opinią publiczną. Historia opowiadana w „Tylko nie mów nikomu” nie została jednak zakończona; kontynuację wątków poruszonych w dokumencie pokaże „Zabawa w chowanego”, druga część cyklu.

Przeczytaj także

Twórcy wstrząsających filmów nie zamierzają zwalniać. W przeddzień premiery materiału pokazującego, w jaki sposób kościelni hierarchowie chronili księży molestujących seksualnie dzieci zapowiedzieli, że w 2021 roku pojawi się część trzecia. Bracia Sekielscy zamierzają przyjrzeć się związkom, jaki z pedofilią miał Jan Paweł II.

Jan Paweł II to dla wielu Polaków świętość, na którą nie godzi podnosić się nawet cienia podejrzeń. O nowym dokumencie Siekielskich będzie więc bardzo głośno, i o nie tylko w naszym kraju.

Trzeci dokument Sekielskich o pedofilii w kościele będzie o Janie Pawle II. Premiera w 2021 roku

Tomasz Sekielski zdradził temat trzeciego dokumentu o pedofilii w rozmowie na gazeta.pl.

Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił i czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu. To będzie film, który w gruncie rzeczy będzie rozgrywał się poza Polską. Będziemy dużo jeździć po świecie, mamy długą listę rozmówców.

Rezultaty dziennikarskiego śledztwa mogą być wstrząsem dla religijnej części społeczeństwa, dla której papież Polak to ideał pozbawiony jakichkolwiek wad.

Tomasz Sekielski stwierdził w Radio Zet, że jest trochę rozczarowany brakiem efektów po premierze pierwszego dokumentu.

Klasa polityczna, w całości, nie zdała egzaminu po filmie „Tylko nie mów nikomu”. Politycy mieli usta pełne wielkich słów, oburzenia, zapewnień, że dobro dzieci jest dla nich najważniejsze, a przez ten rok poza przepychankami politycznymi nic się nie dzieje. Wielu hierarchów i znaczna część kościoła instytucjonalnego, niewiele zrobiła, aby zwrócić się w kierunku ofiar z empatią i zmienić swoje postępowanie.

Filmy braci Sekielskich finansowane są poprzez zbiórki internetowe. Twórcy udostępniają następnie swoją pracę za darmo wszystkim w serwisie YouTube, nie zarabiając na reklamach.

Zobacz także: Sekielski zaprezentował dokument o pedofilii w Kościele "Tylko nie mów nikomu" 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.