„Conan Barbarzyńca” powróci jako serial platformy Amazon

Sergiusz Kurczuk
06.02.2018 13:53
„Conan Barbarzyńca” powróci jako serial platformy Amazon Fot. kadr z filmu Conan Barbarzyńca

Twórcy „Gry o tron”, „Fargo”, „Opowieści podręcznej” i „Colony” pracują nad serialem o Conanie z Cymerii. Produkcja ma się ukazać na platformie Amazon. 

Conan - najsłynniejszy barbarzyńca świata powróci jako serial platformy Amazon. Serwis Deadline donosi, że niebawem zobaczymy telewizyjne przygody potężnego króla. Nad produkcją pracują twórcy innych słynnych seriali. W przygotowaniu nowej odsłony „Conana” biorą udział Ryan Condal, scenarzysta „Colony”, Miguel Sapochnik znany z kilku odcinków „Gry o tron” oraz Warren Littlefield odpowiedzialny za scenariusz do „Fargo” i „Opowieści podręcznej”. Serial ma opowiedzieć historię Conana uznawanego przez świat za dzikusa. Barbarzyńca będzie wędrował w poszukiwaniu celu życia.

Conan - kim jest?

Jeśli jakimś cudem nie słyszeliście o Conanie, to spieszymy z wyjaśnieniem. Heros zadebiutował w latach 30. XX wieku na łamach cyklu opowiadań fantasy autorstwa Roberta E. Howarda. Po śmierci pisarza historię o barbarzyńcy z krainy znanej jako Cymeria przejęli inni autorzy. Łącznie powstało ponad 70. historii o potężnym bohaterze. Popularność Conana była tak wielka, że w latach 70. wydawnictwo Marvel Comics wykupiło prawa do postaci i zaczęło wydawać komiksy o barbarzyńcy. W XXI wieku komiksy o Conanie wydawało wydawnictwo Dark Comics.

W Polsce Cymeryjczyk jest znany głównie dzięki serii filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Austriak wystąpił jako barbarzyńca w dwóch produkcjach z lat 80. XX wieku. W 2011 roku próbowano ożywić legendę Coanana i powołano do życia film z Jasonem Momoą w tytułowej roli. Niestety produkcji daleko było do filmów ze Schwarzeneggerem. W 2012 roku pojawiły się informacje o kontynuacji oryginalnych filmów o Conanie. W roli postarzałego już króla Cymerii ponownie miał wystąpić Schwarzenegger. Niestety film nie został do tej pory ukończony. Conan pojawił się również w wielu grach wideo

„Conan Barbarzyńca” - kiedy premiera? 

Na razie nie wiele wiadomo na temat serialu Amazona. Obecnie trwają wstępne prace i nie wiadomo kto wcieli się w Conana. Tym bardziej nie jest znana data premiery produkcji. Jak widać, Amazon zamierza zaatakować konkurencję. To nie jedyna produkcja platformy, która ucieszy fanów fantasy. Równolegle trwają prace nad serialem opartym na twórczości J.R.R. Tolkiena. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.