"Constantine" - Keanu Reeves chętnie powróciłby do roli demonologa ze świata DC Comics

25.11.2021 10:18
"Constantine" - Keanu Reeves chętnie powróciłby do roli demonologa ze świata DC Comics Fot. WARNER BROS. PICTURES / JAMES, DAVID /Album/EAST NEWS

Gwiazdor "Matriksa", "Johna Wicka" i najlepszy gość w Hollywood powiedział, że chciałby powrócić do jednej ze swoich poprzednich ról - mowa o Keanu Reevesie, który chętnie podjąłby się pracy przy kolejnej odsłonie "Constantine'a".

Constantine - Keanu Reeves chciałby wrócić do roli

Ulubieniec fanów postanowił niedawno przypomnieć wszystkim, że jednym z Johnów, których grał, był John Constantine. Film z 2005 roku był całkiem dobrze przyjęty przez krytyków, zarobił sporo kasy, ale niestety miał dwie straszne wady - Constantine był w niej brunetem i nie miał brytyjskiego akcentu. 

Polecamy

Z drugiej strony grał go Keanu Reeves, więc coś za coś. Aktor wyjaśnił w niedawnej rozmowie z Esquire, że chętnie powróciłby do roli Constantine'a:

Uwielbiałem grać Constantine'a. Johna Constantine'a. Zagrałem wielu Johnsów. Ilu konkretnie? Nie wiem, ale myślę, że coś koło ośmiu. Ale tak czy siak - chciałbym znów zagrać Constantine'a.

Film wyszedł w 2005 roku i był kolejną produkcją DC Comics (między "Catwoman", a "Batman: Początek", więc różnica w jakości jest niesamowita). Obok Reevesa w filmie pojawili się m.in. Rachel Weisz, Djimon Hounsou, Shia LaBeouf, Gavin Rossdale oraz Peter Stromare i Tilda Swinton. Tak jak wspomnieliśmy, film był całkiem ciepło przyjęty i zarobił zadowalającą sumę w box-offisie. Niewątpliwie w obecnych czasach zarobiłby dużo więcej. 

Polecamy

W 2020 roku była 15. rocznica premiery "Constantine'a", którą świętował też reżyser Francis Lawrence. Ten powiedział w rozmowie ze Slash Film, że również byłby chętny na zrealizowanie kolejnej odsłony serii:

Myślę, że wszyscy chcieliśmy to zrobić. Film odniósł wystarczający sukces. Chcieliśmy zrobić odpowiedzialny film dla dorosłych - mówiąc "odpowiedzialny" mam na myśli mniej kosztowny, niż oryginał. Mieliśmy problem z historią. Pierwszy był emocjonalną, personalną podróżą, więc nie wiem, czy w pełni pójście w nienaturalne opowieści byłoby dobrym wyjściem.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.