Czarnoskóra aktorka w roli angielskiej królowej. Jodie Turner-Smith zagra Annę Boleyn

02.11.2020 11:39
Czarnoskóra aktorka w roli angielskiej królowej. Jodie Turner-Smith zagra Annę Boleyn Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Modelka i aktorka Jodie Turner-Smith zagra królową Annę Boleyn w nowym serialu brytyjskiego Channel 5. Produkcja ma być thrillerem psychologicznym o upadku potężnej kobiety.

Jak podaje Deadline, brytyjska modelka i aktorka Jodie Turner-Smith ma zagrać Annę Boleyn w "niekonwencjonalnym serialu" Channel 5, zrealizowanym we współpracy z Sony i Fable Pictures. Produkcja ma liczyć 3 odcinki i opowie o upadku Boleyn w sposób zbliżony bardziej do psychologicznego thrillera, niż do standardowego dramatu historycznego.

Jodie Turner-Smith zagra królową Annę Boleyn

Scenariusz napisze debiutująca Eve Hedderwick Turner, a serial ma pokazać ostatnie miesiące życia Boleyn w sposób nieco feministyczny. Twórcy skupią się na jej walce z patriarchatem w Anglii Tudorów, jej walce o zapewnienie godnego życia swojej córce Elizabeth i o brutalnej rzeczywistości spowodowanej przez to, że wraz z mężem Henrykiem VIII nie doczekali się syna. 

Przeczytaj także

Wśród kolejnych członków obsady znajdują się m.in. Paapa Essiedu, Amanda Burton ("White House Farm"), Thalissa Teixeira ("Two Weeks To Live"), Barry Ward ("White Lines") oraz Jamael Westman ("Hamilton").

Reżyserem roboczo zatytułowanego serialu "Anne Boleyn" jest Lynsey Miller. Producentami zostały Faye Ward oraz Hannah Farrell. Ward ma już na koncie jeden film o królowej, ponieważ pracowała przy "The Other Boleyn Girl" z Natalie Portman i Scarlett Johansson w 2008 roku.

Przeczytaj także

Ward oraz Farrell wyjaśniły chęć zrealizowania projektu o królowej Annie Boleyn w oficjalnym oświadczeniu:

Mamy wrażenie, że historia nieco pomija ambitną królową na rzecz mężczyzn, którzy doprowadzili do jej śmierci. Chcemy, by intymna i piękna wizja Lynsey Miller pokazała nam prawdziwą Annę. To jej emocje mają być sercem całej produkcji.

Turner-Smith dodała natomiast:

Od razu zafascynował mnie scenariusz Eve, bo wchodzi głęboko w psychologię Anny Boleyn, opowiadając o jej sile, ale też rozkładając na czynniki pierwsze jej wady oraz miejsca wrażliwe.

Data premiery serialu jest nieznana.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.